فریدون معینی سرپرست کمیته جوانان درخصوص عملکرد ملی پوشان در رقابت های قهرمانی آسیا گفت: نتایج کاملا راضی کننده بود و تمامی توقعات ما بر آورده شد. هدف ما حضور در جمع چهار تیم برتر آسیا و صعود به جام جهانی بود که این مهم با توانایی، شایستگی و تلاش بازیکنان و کادر فنی رخ داد.

La5ujWVDPdQJ

وی در ادامه بیان کرد: تیم ملی نوجوانان لیاقت و شایستگی این را داشت که به جام جهانی صعود کند. اکنون زمان آن است که با برنامه ریزی دقیق و ایجاد بستری مناسب شرایطی را برای کادر فنی و ملی پوشان فراهم کنیم که در جام جهانی موفق ظاهر شویم و از اعتبار آسیا دفاع کنیم.

معینی افزود: به زودی نشستی را در کمیته فنی و توسعه تشکیل و بررسی های لازم را درباره شرایط تیم ملی نوجوانان انجام خواهیم داد تا برنامه ریزی دقیقی برای حضوری موفق در عرصه جهانی داشته باشیم و آنرا اجرا کنیم. چرا که جام جهانی جایگاه بالاتری نسبت به مسابقات قهرمانی آسیا دارد.

سرپرست کمیته جوانان بیان کرد: ابتدا باید در کمپ های تمرینی آموزش پی در پی را برای بازیکنان در نظر بگیریم. چرا که چه ها نیاز دارند مرتبا آموزش ببینند و بدانند در شرایط مختلف چه عکس العملی داشته باشند. در کنار مسئله آموزش باید بحث بازی های تدارکاتی را در نظر بگیریم. انجام دیدارهای دوستانه و تدارکاتی باعث می شود تا ملی پوشان تجربه کسب کنند و در نهایت کادر فنی با پی بردن نقاط ضعف و قوت شاگردان خود، برنامه ریزی جامع و دقیقی را برای رفع و تقویت آن به مرحله اجرا برسانند.

معینی درخصوص برنامه های تیم ملی جوانان و میزان آمادگی این تیم برای حضور در مرحله نهایی رقابت های قهرمانی آسیا که به میزبانی بحرین برگزار می شود، گفت: برنامه های تمرینی و بازیهای تدارکاتی داخلی و خارجی برای این تیم انجام شده و اکنون ملی پوشان زیر نظر کادر فنی آخرین روزهای تمرینی خود را سپری می کنند تا در مسابقات فوق حضور داشته باشند. تیم ملی جوانان خیلی خوب است و به امید خدا حتما علاوه بر قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر اسیا به رقابت های جام جهانی صعود می کند. معتقدم تیم جوانان شایستگی و توانایی صعود به جام جهانی را دارد.