پس می‌توان امیدوار بود. به تیم برانکو ایوانکوویچ و بازیکنانش. به امید عالیشاه و هم تیمی‌هایش که حریفان را یکی پس از دیگری کنار می‌زنند تا به صدر جدول برسند. عالیشاه مانند همه طرفداران پرسپولیس به موفقیت در لیگ شانزدهم خوشبین است. او البته یک دغدغه بزرگ نیز دارد. دعوت به تیم ملی که مزد این روزهای امید است.

 

اظهارات عالیشاه را در ادامه می خوانید:

 

* سوال اول، سوال بخشی از هواداران پرسپولیس است. آنهایی که بازی تو را می‌بینند، آمادگی‌ات چشم‌های‌شان را خیره می‌کند و معتقدند باید به تیم ملی دعوت شوی. چرا در لیست کی‌روش نامی از تو نیست؟

- آنهایی که چنین اعتقادی دارند به من لطف دارند. الان شرایط طوری است که آقای کی‌روش باید در این مورد تصمیم بگیرد. من به‌عنوان یک بازیکن افتخار می‌کنم که به تیم ملی دعوت شوم. دوست دارم آنقدر آماده باشم که بتوانم برای تیم ملی بازی کنم و بازیکنی مثمر ثمر باشم اما فعلا که چنین اتفاقی رخ نداده است.

 

* اینکه هر بار لیست تیم ملی اعلام می‌شود و اثری از اسم تو نیست ناراحتت نمی‌کند؟ تعجب نمی‌کنی که همه هستند و تو نیستی؟

- آرزوی هر بازیکنی بازی برای تیم ملی کشورش است. پس ناراحتی ناخودآگاه پیش می‌آید. هر بازیکنی هم بگوید از دعوت نشدن به تیم ملی ناراحت نیست واقعیت را به زبان نیاورده. من هم از این قاعده مستثنی نیستم. ناراحت می‌شوم وقتی در تیم ملی نیستم، چون دوست دارم برای کشورم مثمر ثمر باشم اما اعتراض نمی‌کنم چون به‌عنوان یک بازیکن حرفه‌ای می‌دانم که تصمیم گیری در این زمینه بر عهده سرمربی تیم ملی است و در حیطه وظایف من نیست که به‌عنوان یک بازیکن معترض شوم و حرفی بزنم.

 

* اما تو در پرسپولیس بهترین بازی‌های چند فصل اخیرت را به نمایش می‌گذاری. امیدواری در آینده به تیم ملی دعوت شوی؟

- امیدوارم به آینده. سعی می‌کنم در پرسپولیس آنقدر خوب باشم که به تیم ملی هم دعوت شوم.

 

* گفتی پرسپولیس. تیم شما بد جوری بوی قهرمانی می‌دهد.

- خب این هدف اصلی مان است. البته فصل قبل هم بدشانسی آوردیم که قهرمان نشدیم. این فصل هم می‌دانیم که کسی توقعی جز قهرمانی از ما ندارد. باید قهرمان شویم و این هدفی است که از ابتدای فصل ترسیمش کرده‌ایم.

 

* برای رسیدن به این هدف، کدام تیم‌ها را باید کنار بزنید؟ مدعیان چه تیم‌هایی هستند؟

- اوایل لیگ است و از حالا نمی‌توان نام مدعیان را گفت. باید بیشتر زمان بگذرد تا مشخص شود کدام تیم‌ها می‌توانند برای قهرمانی تلاش کنند. ما تمرکزمان را روی پرسپولیس می‌گذاریم و به بقیه تیم‌ها کاری نداریم. اگر در بازی‌های خودمان موفق باشیم و امتیازها را بگیریم مطمئن باشید در پایان فصل قهرمان می‌شویم.

 

* به نظر مسئولان باشگاه هم سعی در تقویت پرسپولیس دارند تا به‌عنوان قهرمانی برسید. به خصوص با جذب احتمالی سروش رفیعی و شاید هم اشکان دژاگه.

- من هم شنیدم که شاید پرسپولیس بازیکنان جدیدی جذب کند اما تصمیم نهایی در این زمینه برعهده باشگاه و کادر فنی است. قطعا سروش و اشکان دژاگه به درد پرسپولیس می‌خورند و می‌توانند ما را کمک کنند اما من به‌عنوان بازیکن نباید در این رابطه حرف بزنم.

 

* اما خط هافبک پرسپولیس با ترافیک مواجه است و شاید حضور این بازیکنان به ثبات شما لطمه بزند.

- کادر فنی با توجه به نقاط ضعف و قوت پرسپولیس بازیکن جذب می‌کند. به من هم ارتباطی پیدا نمی‌کند که ترافیک در خط هافبک است، در دفاع است و یا خط حمله.

 

* مصاحبه را خودت تمام کن...

- دوست داشتیم در مراسم سالگرد هادی نوروزی حضور داشته باشیم تا خانواده‌اش تنها نباشند اما بازی جام حذفی مقابل قشقایی این اجازه را به ما نمی‌دهد. اگر بازی جام حذفی یکی دو روز به تعویق می‌افتاد همه ما می‌توانستیم در مراسم سالگرد هادی شرکت کنیم. هادی به گردن پرسپولیس حق دارد و 8، 9 سال برای این تیم بازی کرده. اگر سازمان لیگ با تعویق بازی موافقت کرد که به مراسم می‌رویم، اگر هم نه که تلاش مان را می‌کنیم تا با انجام یک بازی باکیفیت و صعود به مرحله بعد روح نوروزی را شاد کنیم.