محمود گودرزی در گفت و گو با کیهان ورزشی مدعی شد که 22 میلیارد از هزینه های استقلال مربوط به عقد قرارداد با بازیکنان و کادرفنی شده است و 6 میلیارد هم صرف هزینه های دیگر شده است که دقیقا اشاره نکرده است منظور او از این هزینه ها چیست.

 

با استناد به قراردادهایی که سازمان لیگ  منتشر کرده، استقلال در فصل نقل و انتقالات 21 میلیارد و 350 میلیون تومان خرج کرده است که به رقمی که گودرزی می گوید نزدیک است. این رقمی است که استقلال را به گران ترین تیم لیگ تبدیل کرده است و البته سیدرضا افتخاری مدیرعامل این باشگاه اعلام کرد که قرار است بخشی از قرارداد بازیکنان به صورت توافقی کسر شود تا باشگاه توان پرداخت آن را داشته باشد.

 

هرچند ممکن است روی صحبت گودرزی در باره 6 میلیارد هزینه های دیگر به  هزینه جاری باشگاه استقلال برگردد اما به احتمال فروان او به آپشن هایی که در قرارداد بازیکنان وجود دارد طعنه زده است. در بین بازیکنان استقلال کسانی هستند که به جز رقمی که در قراردادشان ذکر شده است، رقمی هم به عنوان آپشن در قرارداد آنها گنجانده شده است که این موضوع هزینه های استقلال را به شکل نجومی بالا برده است.

 

اگر منظور گودرزی از 8 میلیارد هزینه مربوط به آپشن هایی که در قرارداد بازیکنان گنجانده شده، باشد بی تردید باید منتظر ورود سازمان بازرسی به قراردادهای بازیکنان استقلال باشیم که این موضوع می تواند دردسر بزرگی برای این باشگاه ایجاد کند.