مارکا در بازار نقل و انتقالات تابستان، خریدهایی انجام شد که نسبت به انتظاراتی که از آنها می رفت، تا اینجای فصل نا امید کننده ظاهر شده اند. 

 

پل پوگبا (منچستر یونایتد)

با وجود آنکه پل پوگبا در بازی های اخیر شیاطین سرخ به عنوان یار ثابت به میدان می رود، اما منچستر یونایتد در دو بازی اخیر لیگ و یک بازی در لیگ اروپا شکست خورده و پل پوگبا نه گل زده و نه پاس گل داده است. پل پوگبا همچنین در تنظیم ریتم بازی منچستر یونایتد تا به حال ناموفق بوده است و این برای گران ترین خرید تاریخ فوتبال، نا امید کننده است.

 

 

لوییس نانی (والنسیا)

نانی وینگر پرتغالی در تابستان با امید فراوان از فوتبال ترکیه به والنسیا پیوست. رقم انتقال وی 8.5 میلیون یورو بود. انتظار می رفت ستاره پرتغالی پس از قهرمانی در یورو 2016 همراه با پرتغال بازگشت فوق العاده ای در فوتبال سطح اول اروپا و این بار در لالیگا داشته باشد اما وی هنوز برای والنسیا نه گل زده و نه پاس گل داده است. درصد پاس های صحیح وی 70 درصد بوده و تنها 16 درصد از شوت های او در چارچوب بوده اند.

 

 

بنجامین استامبولی (شالکه)

شالکه به یک بازیکن در میانه میدان نیاز داشت تا ثبات و استحکام را به این تیم ببخشد اما بنجامین استامبولی 8.5 میلیون یورویی عملکرد ضعیفی در ترکیب این تیم داشته است. نصف کمتر تکل های او موفق بوده اند و در دوئل های نفر به نفر تنها در 28 درصد از آنها پیروز بوده است. شالکه بدون امتیاز از چهار بازی اول در رده 17 جدول بوندس لیگا قرار گرفته و تفاضل گل آنها منفی 5 است. 

 

 

حاتم بن عرفا (پاریسن ژرمن)

یک فصل عالی همراه با نیس، باعث شده بود همه فکر کنند حاتم بن عرفا با انتقال به پاریسن ژرمن یکی از ستارگان این تیم خواهد بود اما به هیچ عنوان درخشش مورد انتظار از وی دیده نشده و پاریسن ژرمن نیز هنوز نتوانسته صدرنشین لیگ فرانسه باشد. وی در اولین دیدارش گل زد اما در ادامه کاملا نیمکت نشین بوده است.

 

 

خسه رودریگز (پاریسن ژرمن)

خسه رودریگز وینگر مستعد رئال مادرید از 540 دقیقه تنها 128 دقیقه برای پاریسن ژرمن بازی کرده و باعث شده حتی نسبت به این مساله معترض شود. در دقایقی که وینگر اسپانیایی برای تیم پاریسی به میدان رفته نیز موفق به زدن گل یا ثبت پاس گل نشده است.