بسیاری از مربیان لیگ برتری به کی‌روش اعتراض کرده‌اند که چرا اردوهای تیم ملی بلند مدت است و به خاطر این اردوها لیگ برای مدت زیادی تعطیل می‌شود. البته این برای اولین بار نیست که چنین اتفاقی رخ می‌دهد و در دوره مربیان قبلی هم چنین اعتراض‌هایی وجود داشته است.

این بار اما نکته جالب اینجاست که برانکو سرمربی پرسپولیس به عنوان کسی که قبلا سرمربی تیم ملی ایران هم بوده به این موضوع اعتراض دارد. او بارها اعتراض خود را به این موضوع نشان داده و مصاحبه‌هایی انجام داده است. کی‌روش هم هر بار سعی کرده صحبت‌های برانکو را بی پاسخ نگذارد.

اما به نظر می‌رسد این بار برانکو تصمیم گرفته جلوی کی روش کوتاه بیاید و تغییر موضع بدهد. او که قبلا از کی روش بابت اردوهای بلند گلایه کرده بود، روز گذشته پس از مسابقه تیمش با سپاهان حرف‌هایی زد که نشان می‌دهد موضع برانکو در مقابل کی روش عوض شده و جلوی او کوتاه آمده است. 

برانکو دیروز گفت: قبل از این در مورد تعطیلات گفته بودم. من نمی‌خواهم یک عامل برهم زننده برای برنامه ‌های تیم ملی باشم. هر کدام از ما، دید و روش خودمان را داریم. وقتی من سرمربی تیم ملی بودم، حداکثر تعطیلات‌مان 10 تا 15 روز بود اما طبیعی است این تعطیلات پیاپی بر روی عملکرد بازیکنان تاثیر می‌گذارد. با این حال ما بعد از تعطیلات در سه بازی گذشته با اینکه 6 بازیکن در تیم ملی داشتیم و یک روز قبل از بازی با نفت تهران، بازیکنانم برگشتند اما نتایج خوبی گرفتیم. با این حال همه ما در کنار تیم ملی هستیم و تیم ملی می تواند نمایشگر فوتبال خوب لیگ ایران باشد.

این صحبت‌های برانکو ثابت می‌کند که مربی کروات مقابل مربی پرتغالی کوتاه آمده است.