برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از مسابقه مقابل سپاهان اظهار داشت: قبل از هرچیزی عید غدیر را و همچنین عید قربان را تبریک می گویم. همیشه وقتی به اصفهان می آییم هیجان خاصی داریم زیرا بازی با سپاهان همیشه جایگاه خاصی برای ما داشته است.

وی ادامه داد: بعداز بازی تراکتورسازی و استقلال این سومین دربی ماست و یکی از قشنگ ترین مسابقات. در مورد سپاهان نیازی به صحبت  کردن  نیست. تیمی که در ۱۰ سال گذشته پرافتخارترین تیم در فوتبال ایران بوده است. این تیمی است که بسیار عالی سازماندهی شده است. طبیعی است که بعد از عدم موفقیت در سال گذشته این تیم امسال جوان شده است و مربی قهرمان فصل گذشته را به تیم خود اضافه کرده ام. ایشان سال گذشته بهترین مربی لیگ شد.

برانکو خاطرنشان کرد: لازم است باز هم به ویسی تبریک بگویم. ویسی در مدت زمان کوتاهی تیم خود را بست و در کنار ما و تراکتورسازی الان یکی از مدعیان لیگ است از فضایی که فردا در بازی  حاکم است خوشحالیم ما انتظار یک دربی واقعی را داریم. مثل همیشه که بازی های پرسپولیس و سپاهان جالب از آب در می آید. قبل از بازی با تراکتورسازی و استقلال هم گفتم که برنده پیشاپیش مشخص نیست زیرا هر دربی شرایط خاص خود را دارد فردا هم همین شرایط حاکم است. موقعیت ما و سپاهان در جدول به اندازه کافی گویای این مساله است که برنده مشخص نیست.

وی بیان داشت: کمال کامیابی نیا فردا در تیم ما حضور ندارد و همچنین احمدزاده که مصدوم است و به بازی نمی رسد. بقیه بازیکنان ما همه کاندیدای بازی هستند. گولچ هم ۱۵ روز از تیم دور بود و الان به تیم ما اضافه شده است.

سرمربی پرسپولیس درباره شرایط رامین رضاییان و علت بازی نکردن وی در دربی و اینکه آیا رامین رضاییان را جریمه انضباطی کرده است گفت: مساله ای به نام جریمه انضباطی در بازی نداریم. ایشان تا به حال تنها ۸ تمرین با ما داشته است و عملا بدون  گذراندن تمرینات آماده سازی به ما اضافه شده است.

برانکو درباره عدم حضور کامیابی نیا و احمدزاده و شانس بیشتر سپاهان در غیاب این بازیکن عنوان کرد: طبیعی است که در این شرایط بهتر از ترکیبی از جوانان و باتجربه ها استفاده کرد. می خواهیم در چنین شرایطی بازیکنان مان تمام شوق و انگیزه خود را به کار گرفته تا مثل همه مسابقات برای حداکثر امتیاز به میدان برویم. این یک دربی بزرگ است و افتخاری است در این مسابقات بزرگ حضور پیدا کنیم.

وی ادامه داد: من در ایران تجارب زیادی دارم. این خیلی زیباست که چنین رقابت های هیجان انگیزی بین استقلال و پرسپولیس و سپاهان وجود دارد. آنچه خیلی زیباست این مساله است که این دربی ها از جانب ورزش جوانمردانه خارج نشده است. تجربه من می گوید که در بازی با سپاهان هواداران این تیم بسیار پرشور تشویق می کنند تا تیم شان نتیجه بگیرد. آن چیزی که هواداری را در فوتبال زیبا می کند تعامل بین هواداران دو تیم است. نباید به اختلافات جزیی توجه کرد. همه ما که در فوتبال حضور داریم از مربی گرفته تا کادر مدیریت و بازیکنان باید افتخار کنیم به شرایط اینچنینی که بین تیم ها وجود دارد.

سرمربی سرخپوشان درباره خط حمله پرسپولیس و ناکامی این تیم در زدن گل گفت: آن چیزی که باید اشاره کرد این مساله است که در فاز هجومی به اندازه کافی موثر نبوده ایم و موقعیت های زیادی را از دست داده ایم البته در این مورد مسایل مثبتی هم وجوددارد برای مثال در دربی مقابل استقلال گل نزدیم ولی شانس های مسلم گل داشتیم. در حالی که بیرانوند هم چند واکنش خیلی خوب داشت. طبیعی است که ما مدام کار می کنیم تا این نواقص را برطرف سازیم. در برابر تراکتور  و استقلال به دلیل نبودن امیری مشکل داشتیم اما فوتبال همین است و ممکن است یک نفر در تیم نباشد.

برانکو درباره دو بازی سخت پرسپولیس قبل از بازی با سپاهان اذعان داشت: در تبریز ما بعد از یک ماه تعطیلی وارد میدان شدیم. می توانم بگویم اندکی قبل از سفر به تبریز همه بازیکنان کنار هم جمع شدند و تیم کامل شد. این کار آسانی نیست که یک ماه تعطیل باشیم و بعد بخواهیم بازی کنیم. متاسفانه قرعه اینگونه به نام ما خورد که اول در تبریز بعد در تهران و آنگاه در اصفهان به میدان برویم. تعطیلی لیگ بعد از این مسابقه به ضرر آماده سازی ماست.