امیر قلعه‌نویی در نشست خبری قبل از دیدار تیمش مقابل سیاه‌جامگاه مشهد اظهار داشت: با تبریک عیدغدیر و تسلیت به خاطر فوت بهمن گلبارنژاد ورزشکار پارالمپیکی کشورمان اظهار داشت: برخی دوستان در این هفته مطالبی را انعکاس دادند که با شأن خبرنگاری بازی کردند. اگر اسم آنان را خبرنگار بگذاریم واقعاً به خبرنگاران ظلم شده است. آنها اخبار عجیبی را منعکس می‌کنند و گفتند من چاقو خورده‌ام. زمانی که به تهران رفتم اگر اخبار آنها به گوش خانواده‌ام می‌رسید نمی‌دانم چه اتفاقی برای آنها رخ می‌داد.

 

وی افزود: این افراد می‌خواهند هر طور که شده به تراکتورسازی لطمه بزنند. 3 نفر اینجا هستند که دست به هر کاری می‌زنند چون منافعشان در تخریب تراکتورسازی است. درگیری هفته گذشته آنطوری که انعکاس دادند نبود. طوری این حوادث را انعکاس دادند که انگار ما مقصر بودیم در صورتی که آنها باید علت درگیری را پیگیری می‌کردند. این را بدانید که مدیرعامل و سرمربی تراکتورسازی بارها تغییر کرده‌اند ولی تراکتورسازی برای مردم تبریز می‌ماند. سال قبل نیز زمانی که در لیگ قهرمانان آسیا بودیم به دروغ گفتند 3 بازیکن تیم دستگیر شده‌اند. اگر با من مشکل دارید چرا به تیم لطمه می‌زنید.

 

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی درباره بازی فردا مقابل سیاه‌جامگاه اظهار داشت: تراکتورسازی مقابل تیم‌های مشهدی مشکل داشته است و 3 امتیازی که برابر این تیم‌ از دست دادیم باعث شد که از کورس قهرمان عقب بمانیم. سیاه‌جامگان مانند فرهاد کاظمی بسیار خوب است. تیم‌های فرهاد کاظمی همیشه خیلی خطرناک بازی می‌کنند و فردا کار سختی خواهیم داشت. کاظمی یکی از مربیان دارای سبک فوتبال ماست که عناوین بزرگی کسب کرده است. سیاه‌جامگان برخلاف سال گذشته شرایط خوبی دارد ولی ما هم تراکتورسازی هستیم و به شرایط آرمانی خود رسیده‌ایم سعی می‌کنیم شرایط جدولی خود را حفظ کنیم و با بازی هجومی و با برنامه حریفان را شکست دهیم.

 

قلعه‌نویی با اشاره به اینکه در ذهن برخی از بازیکنان تراکتورسازی بحث صدرنشینی مطرح بوده است تصریح کرد: من به بازیکنانم گفتم که این موضوع را سریع از ذهن خود خارج کنید که خوشبختانه به خوبی توجیه شدند. هفته به هفته بهتر خواهیم شد. تنها دغدغه ما تعطیلات لیگ است. تا می‌خواهیم انسجام لازم را بگیریم لیگ تعطیل می‌شود. شرایط تراکتورسازی با سایر تیم‌ها فرق دارد و نگه‌داشتن تیم در شرایط آرمانی کار سختی است. امیدوارم این تعطیلات که به لیگ لطمه می‌زند در نهایت به نفع تیم ملی باشد. اطمینان داریم که این راه بهترین راه رسیدن به جام‌جهانی است.

 

وی در مورد زمین میزبانی تیم تراکتورسازی خاطرنشان کرد: دیروز از ورزشگاه یادگار امام تبریز بازدید کردم می‌گویند که تا 26 مهرماه ورزشگاه آماده می‌شود ولی چمن اصلی 6 ماه دیگر وارد خواهد شد. تراکتورسازی یک ورزشگاه یادگار امام کم دارد که به خاطر آماده نبودن آن 70 هزار هوادار را از دست دادیم و همینطور 170 میلیارد تومان ضرر کردیم. هم از حضور هواداران آسیب دیدیم و هم از لحاظ مالی لطمه خوردیم. متأسفانه برخی‌ها که ادعا می‌کنند آذربایجانی هستند به تیم ما لطمه می‌زنند اما ما به شما خبرنگاران امید داریم که به ما کمک کنید تا به شرایط ایده‌آل برسیم. امیدوارم روزی برسد که ما شرمنده هواداران نشویم چون لیاقت این تیم رسیدن به بهترین جایگاه است. اگر مشکل مالی نداشته باشیم بازی‌هایمان پشت سر هم برگزار شود و نیز تماشاگران هم به بازی‌های ما بیایند به شرایط ایده‌آل می‌رسیم.

 

سرمربی تراکتورسازی با ستایش هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: این هیئت نهایت همکاری را با تیم‌های آذربایجانی داشته است. آنها به عشق مردم آذربایجان در حد توان خود امکانات را در اختیار ما قرار می‌دهند که این برای تیم‌های تبریزی یک نعمت است ولی ما باید در استادیوم‌ها یک جایگاه مخصوص خبرنگاران و نیز یک مکان مناسب برای برگزاری کنفرانس خبری داشته باشیم.

 

قلعه‌نویی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره ناآمادگی این روزهای ادینیو عنوان کرد: ادینیو از لحاظ بدنی دور از شرایط مسابقه بوده که اکنون کمی بهتر شده است و من هم از او راضی هستم. این بازیکن نزدیک به یک سال شرایط بازی کردن نداشت و اکنون نیز توقعات از او بالاست. ادینیو کمی زمان نیاز دارد تا به بازیکنی تبدیل شود که همه او را دوست داریم. ادینیو بازیکن بزرگی است و من قلباً او را دوست دارم و با توجه به اینکه در بازی‌های پی در پی ما قطعا کمک خواهد کرد.

 

وی درباره قرعه تراکتورسازی در جام حذفی و رویارویی این تیم با فولاد یاسوج تصریح کرد: ا در این مسابقات با تمام قوا به میدان خواهیم رفت.

 

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا بازیکنان تیم‌تان غرور کاذب دارند یا خیر، اظهار داشت: من در زمانی که در استقلال هم بودم روانکاوی کردم. من به یک دوست گفتم اگر یک روانشناس ورزشی در تبریز است او را استخدام کنید چون روانشناس ورزشی برای همه تیم‌ها لازم است.

 

قلعه‌نویی درباره غایبان این تیم در بازی مقابل سیاه‌جامگان گفت: شریفی و بنگر به شرایط آرمانی رسیده‌اند. کرار هم به علت درد زانو و آنفولانزا شدید از تیم دور است اما بقیه بازیکنان سرحالند. یک تیم سایه کنار تیم اصلی داریم و با بازیکنان این تیم قرارداد 3 ساله بسته‌ایم. من در سپاهان این کار را کردم و از آن تیم سردار آزمون به فوتبال ایران معرفی شد. ما در تیم سایه تراکتورسازی 7،8 بازیکن خیلی خوب از شهرهای مختلف جمع کرده‌ایم که زیر 21 سال سن دارند. مطمئنم در آینده‌ای نزدیک پشتوانه خیلی خوبی برای فوتبال ما ایجاد می‌شود.

 

وی با گلایه از اینکه تیم‌های شهرستانی مجبورند 3 تا 4 پرواز انجام دهند تا به شهر مقصد خود برسند عنوان کرد: این مورد کار را برای ما سخت می‌کند اما بازیکنان شادابی لازم را دارند. امیدوارم فردا با بازی خوب مقابل سیاه‌جامگان مشهد طلسم نبردن مقابل تیم‌های مشهدی را بشکنیم و بازی را ببریم.