علی فتح الله زاده درباره دیدار دربی 83،شرایط استقلال و موضوعات دیگر صحبت کرده است که در ادامه می آید:

*دربی را چطور می بینید؟

این بازی شرایط خاص خودش را دارد. نتیجه این بازی هیچ وقت قابل پیش بینی نیست. به نظرم هر تیمی از لحاظ روحی و روانی بتواند شرایط بهتری داشته باشد می تواند پیروز این بازی باشد. با احترامی که برای پرسپولیس و هواداران این تیم هستم این بهترین فرصت برای استقلال است که بتواند ناکامی ابتدای فصل را جبران کند. استقلال اگر بخواهد به مسابقات لیگ باز گردد باید در این بازی به پیروزی برسد.

*شرایط استقلال چطور است؟

استقلال از لحاظ فنی کمبود ندارد. بازیکنان خوبی در این تیم حضور دارند که هر کدام می توانند نتیجه یک بازی را تغییر دهند. امیدوارم روز جمعه استقلال یک پیروزی بزرگ را کسب کند و دل هوادارانش را بعد از مدت ها خشنود سازد.

*افتخاری بعد از بازی مقابل ماشین سازی در مصاحبه ای اعلام کرد بعد از دربی درباره منصوریان تصمیم گیری می شود.

به نظرم افتخاری تازه به باشگاه استقلال آمده و بنده خدا در شرایطی در این باشگاه حضور دارد که این تیم شرایط مطلوبی ندارد. همان طور که به منصوریان باید فرصت داد باید به مدیرعامل نیز زمان داد تا بتواند خودش را با شرایط وفق دهد. به نظرم بازیکنان بزرگتر باید بازیکنان کوچکتر را توجیه کنند و آنها را از لحاظ روحی و روانی آماده سازند. به نظرم اگر منصوریان در دربی به پیروزی برسد تا نیم فصل راحت است. ما از بازیکنان استقلال می خواهیم تا آخرین توان در این بازی به دنبال پیروزی باشند و بعد از بازی از فرط خستگی خون بالا بیاورند.

*دلتان برای دربی تنگ نشده است؟

من همیشه در کنار استقلال و هواداران این تیم هستم. چون خودم هوادار بودم و می دانم هوادار چقدر تیمش را دوست دارد. ما همیشه در برد و باخت ها در کنار تیم محبوب مان هستیم و از آنها حمایت می کنیم.

*هواداران استقلال دوست دارند علی فتح الله زاده نتیجه بازی را پیش بینی کند.

پیش بینی کار سختی است. اما به نظرم استقلال دو بر یک در این بازی به پیروزی می رسد.

*اگر شما مدیرعامل استقلال بودید تا چه زمانی از منصوریان حمایت می کردید؟

من الان در باشگاه استقلال مسئولیتی ندارم و نمی توانم در این زمینه اظهارنظر کنم. اما اعتقادم این است که اگر منصوریان در دربی روز جمعه موفق شود جایگاه خودش را تا آخر فصل تثبیت کرده است.

*در آستانه دربی پیامی برای سرمربی استقلال ندارید؟

علی منصوریان فردی شجاع است و این را باید روز جمعه نشان دهد. به او می گویم تو علیرضا منصوریانی. کاپیتان سابق استقلال که هواداران این تیم تو را خیلی دوست دارند. تو سختی های زیادی را تجربه کردی. نترس و با توکل به خدا یک پیروزی بزرگ را کسب کن.

*چندی پیش در سفرتان به کربلا هواداران پرسپولیس در کنار شما عدد 6 را نشان دادند.

هواداران پرسپولیس برای من قابل احترام هستند. ما فقط در میدان با یکدیگر رقیب هستیم. همان فردی که جلوی من عدد 6 را نشان داد قبل از انجام این کار از من اجازه گرفت.

*چندی پیش یک هوادار سرخاک حجازی عدد 6 را نشان داده بود. در این باره چه صحبتی دارید؟

مطمئن باشید آن فرد هوادار پرسپولیس نبوده است. چون هواداران پرسپولیس همیشه به استقلال احترام می گذارند. هواداران استقلال درمراسم بهزادی شرکت کرده و بالعکس آنها در مراسم حجازی. ما همه با هم هستیم.

*امروز هم بختیار رحمانی بر سر خاک حجازی حضور یافت.

به عنوان یک هوادار استقلال از بختیار رحمانی تشکر می کنم. او نشان داد بازیکن با اخلاقی است. امیدوارم خداوند روح همه پیشکسوتان از دست رفته را شاد کند.