قلعه نویی بعد از تسلیت شهادت امام محمد باقر ، در تمجید از برانکو گفت که فوتبال ایران از نظر اخلاقی به این مربی اهل کرواسی مدیون است.

حرفهای قلعه نویی را بخوانید:

 

آقای برانکو به تبریز خوش آمدی

به دوست خوبم برانکو ایوانکوویچ خوشامد می‌گویم. ملت ایران اخلاقی مدیون برانکو هستند. موضوع فنی که جای خودش را دارداما مهمتر این است که او اخلاقی کمک زیادی به فوتبال ایران کرده است. قبل از جام جهانی در نشستی سه روزه او تجاربش را در اختیار من گذاشت. نتیجه فراموش می‌شود اما عمر مسائل اخلاقی زیاد است.

 

امیدوارم فوتبال ما به این سمت برود که همه از فوتبال لذت ببرند نه اینکه با یک برد درگیری راه بیندازیم و این و آن را محکوم کنیم.

 

با شجاعی رفتار خوبی نشد

بازی تیم ملی را  دیدیم. امروز هم برنامه ورزش و مردم را تماشا کردیم. من فکر می‌کنم در حق مسعود شجاعی در فضای مجازی و جاهای دیگر کم‌لطفی شد. با این که مسعود از تیم ملی دور بود و در شرایط بازی نبود ولی در بازی تیم ملی مقابل چین  در 4 صحنه که موقعیت‌های بالای 60  درصد بود شجاعی تاثیرگذار بود و پاس قبلی را داده بود. یک صحنه همان برخورد با دروازه‌بان چین بود که پاس را شجاعی داده بود. در صحنه‌ی دیگری هم یک ضربه سر خیلی خوب بود. در این چند روز در حق این بازیکن خیلی کم لطفی شده است. البته شاید این مسئله به من ربطی نداشته باشد اما وظیفه اخلاقی خودم دانستم که این را بگویم.

 

تعطیلات منسوخ شده ، نشده ؟

بیرون از آذربایجان هم تراکتورسازی را دوست دارند. پرسپولیس هم تیم بسیار بزرگ و مردمی است. امیدوارم بازی فردا دیدار زیبایی شود. پرسپولیس نقاط قوت زیادی دارد و مهم‌ترین نکته مثبت این تیم پرس کردن خوب است. البته ما هم تراکتورسازی بزرگ هستیم و مهره‌های بزرگی داریم .در چند روز اخیر   کار تاکتیکی زیادی انجام داده و  روی نقاط قوت و ضعف پرسپولیس کار کرده ایم. تنها ایرادی که به این بازی می‌گیرم فاصله بازی تا هفته چهارم است. به نظر بنده و همه کارشناسان تعطیلات منسوخ شده و هیچ‌جای دنیا این کار را نمی‌کنند.

 

ای کاش بازی در یادگار برگزار می شد

ای کاش بازی های تراکتور و  پرسپولیس در ورزشگاه یادگار امام برگزار می شد. ظرفیت این استادیوم را می دانند.از  مردم خواهش می کنم که با تعداد نیایند که اذیت نشوند . ما که سرویس خاصی به تماشاگران نمی دهیم  ولی از آنها هزار جور انتظار داریم . شما کشورهای دیگر ببینید چه سرویس هایی به مردم می دهند تا آنها به ورزشگاه بیایند و انجا برعکس است .من چند بار هم گفتم در اصفهان میزبان نمونه شدیم انشاالله در تبریز میزبان نمونه می شویم که  نمونه آن را در بازی با پیکان دیدید و با اینکه درگیری پیش آمد باز هم پیکان ریکاوری کرد  .

 

ضرر 800 میلیونی

ماده نبودن استادیوم یادگار امام (ره) حدود 80 میلیون تومان به تیم ما ضرر زد و اگر در این استادیوم مقابل حریفان قرار می‌گرفتیم هواداران بیشتری هم می‌توانستند از بازی ما دیدن کنند. سه بازی باید انجام دهیم در هر بازی میانگین 40 هزار نفر می بیبنیم 120 هزار نفر در این بازی می آمدند ضربدر بلیت فروشی کنید ببیند تراکتور چه لطمه ای خورد.

کی روش بزرگ است ولی ...

در بازیکنانی که کارلوس کی‌روش به تیم ملی دعوت کرده بود بازیکنان چندان زیادی از لیگ برتر ایران وجود نداشتند. تعطیلات لیگ برتر تأثیر زیادی در روند این مسابقات دارد اما ما به این چیزها توجه نمی‌کنیم و در دیدار فردا به دنبال 3 امتیاز هستیم. اردوهای طولانی‌مدتی که تیم ملی برگزار می‌کند برای لیگ برتر ما مضر است و به باشگاه‌ها نیز ضربات زیادی می‌زند. کی‌روش مربی بزرگی است و من امیدوارم با توجه به زحماتی که می‌کشد بتواند تیم ملی را به جام‌جهانی ببرد.

 

داستان ائتلاف با برانکو ایوانکویچ

 هم من و هم برانکو ایران را دوست داریم. زمانی که من در تیم ملی حضور داشتم بهترین نتایج ممکن را گرفتم اما در آن زمان هم مشکلات زیادی داشتم اما من بدون قرارداد برای تیم ملی کشورم سرمربیگری کردم که هیچ آدم عاقلی این کار را انجام نمی‌دهد.همه ما تا جایی که می‌توانستیم به تیم ملی کمک و از آن حمایت کردیم حتی برانکو در دیدار مقابل قطر برای حمایت از تیم ملی به استادیوم آزادی رفت اما اطرافیان کی‌روش اخبار را به درستی به او نمی‌رسانند. به کی‌روش توصیه می‌کنم که از مترجم خود استفاده بهتری کند و خبرهای غلطی که به دستش می‌رسد را باور نکند. همه ما دوست داریم که تیم ملی به جام‌جهانی برود و باید اجازه بدهیم که کی‌روش در آرامش به کار خود برسد. برانکو هم ایران را دوست دارد و در ایران از محبوبیت زیادی برخوردار است.