امروز که بگذرد از زمان قانونی نقل‌وانتقالات فقط دو روز باقی می‌ماند؛ روزهای پایانی که همیشه با هول و التهاب خاصی پیگیری می‌شود. درکل اما نقل‌و‌انتقالات امسال خیلی وقت پیش تمام شده است؛ همان روزهایی که بختیار و کاوه و وریا استقلالی شدند و بیرانوند و وحید امیری تصمیم گرفتند امسال سرخ بپوشند یا وقتی که حاج‌صفی و نویدکیا بازهم پیراهن زرد سپاهان را تن کردند. امسال نقل و انتقالات خیلی زود به پایان رسید و این روزها یا شاید به تعبیر بهتر ساعات پایانی نقل‌وانتقالات فقط برای یک تیم اهمیت ویژه‌ای دارد؛ تیمی که خریدهایش تمامی ندارد و میل سرمربی‌اش به خرید سیری‌ناپذیر است؛ استقلال تهران هنوز هم دوست دارد بازیکن بخرد.

 

پادووانی منتفی شد؟

دفاع‌های فوروارد شادکن استقلال در فصل اخیر کار را به‌جایی رسانده که منصوریان هر طور شده دوست دارد خط دفاعی‌اش را تقویت کند. عملکرد کنعانی‌زادگان، مدافع جنجالی استقلال در دو بازی‌ که برای این تیم به میدان رفت نشان داد منصوریان نمی‌تواند حساب ویژه‌ای روی این بازیکن باز کند و با مصدومیت و خارج شدن نام او از لیست استقلال حالا آبی‌ها به دنبال یک بازیکن باکیفیت برای پر کردن حفره خط دفاعی‌شان هستند. آنها به شدت در پی جذب لئاندرو پادووانی بودند اما سپاهان دوست ندارد به استقلال بازیکن بدهد و دعوای حقوقی میان تیم اصفهانی و مدافع برزیلی‌شان به فیفا کشیده شده و باید منتظر رأی فیفا در این باره ماند. با این حساب می‌توان پرونده حضور پادو در استقلال را مختومه دانست و استقلالی‌ها که البته هنوز از جذب او منصرف نشده‌اند، از حالا به دنبال یک جایگزین هستند.

 

پورقاز می‌آید

عزت‌الله پورقاز در نقل و انتقالات از استقلال تهران پیشنهاد داشت اما ترجیح داد به استقلال خوزستان برود تا در شرایط آرام‌تری فوتبالش را دنبال کند اما حالا پشیمان است. او به تیمی رفت که پولی در بساط ندارد و برای بازیکنی در شرایط پورقاز مسائل مالی اهمیت ویژه‌ای دارد. پورقاز که هنوز ریالی از باشگاه خوزستانی دریافت نکرده ساز جدایی را کوک کرده و به خوزستانی‌ها تا فردا فرصت داده که مشکلات مالی‌اش را حل کنند، در غیر این صورت از این تیم جدا خواهد شد. منصوریان پس از اطلاع از شرایط پورقاز به‌شدت ‌دنبال جذب این بازیکن است و مسئولان استقلال مترصد فرصتی هستند تا با او قرارداد امضا کنند. اگر اتفاق خاصی نیفتد، او فردا از استقلال خوزستان جدا می‌شود و در آخرین ساعات نقل و انتقالات راهی تهران خواهدشد.