رئیس پیشین و نایب‌رئیس اول کنونی فدراسیون فوتبال، درباره واگذاری ساختمان مرکز عالی پزشکی فیفا (ایفمارک) به کارلوس کی‌روش و اتفاقات چند وقت اخیر پاسخ داد:

* بعد از حضورتان در نشست فیفا که در پاریس برگزار شد، خبر رسید صلاحیت شما برای حضور در انتخابات نایب رئیسی فیفا تأیید شده است. این خبر صحت دارد؟

مسئله مهمی نیست! تا برگزاری انتخابات زمان زیادی باقی مانده است.

* این انتخابات چه زمانی برگزار می‌شود؟

قرار است انتخابات نایب‌رئیسی فیفا اواخر شهریور برگزار شود.

* نشست زون‌های آسیا در نقاط مختلف قاره همزمان شده و شما هم باید در نشست ازبکستان که ریاستش با شماست، حاضر شوید. به این نشست خواهید رفت؟

همین‌طور است اما من نمی‌توانم به ازبکستان بروم. به جای من علیرضا اسدی، دبیر کل فدراسیون فوتبال در این نشست حضور پیدا می‌کند.

* برای انتخابات فیفا تبلیغات هم انجام داده‌اید تا رأی بیاورید؟

نیازی به این کارها نیست. من از آسیا برای کسب کرسی نایب‌رئیسی فیفا کاندیدا شده‌ام و باید حمایت آسیایی‌ها را داشته باشم.

* ظاهراً اعلام کرده‌اید دیگر مصاحبه نمی‌کنید. علت خاصی دارد؟

نه، علت خاصی ندارد اما این‌طوری راحت‌ترم. هر کسی درباره فدراسیون فوتبال سؤالی دارد باید با رئیس یعنی مهدی تاج صحبت کند.

* از مسئله‌ای دلخور هستید؟

نه، مشکلی وجود ندارد.

* چرا کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال باید ساختمان جدیدالتأسیس ایفمارک را تخلیه کند؟

من هم یک چیزهایی شنیده‌ام.

* قرار است مرکز پزشکی که ریاستش را زهره هراتیان بر عهده دارد، به ساختمان پیشین خود برگردد و ساختمان جدید به کارلوس کی‌روش تحویل داده شود. شنیده می‌شود تابلوی نصب شده بر ورودی ساختمان که روی آن حک شده «این ساختمان پزشکی در زمان ریاست شما افتتاح شد» هم از آنجا برداشته خواهد شد. از این موضوع ناراحت نیستید؟

ایرادی ندارد. من برای شهرت‌طلبی این کار را انجام ندادم. ما برای رضای خدا آنجا را ایجاد کردیم تا فوتبالیست‌ها و ورزشکاران دیگر رشته‌ها به هنگام مصدومیت از بهترین شرایط و امکانات برای مداوای مصدومیت خود استفاده کنند.

* قرار است عازم تایلند شوید؟

بله، به عنوان رئیس کمیته‌ فوتسال کنفدراسیون فو‌تبا‌ل آسیا برای مسابقات جام باشگاه‌های آسیا در رشته فوتسال به تایلند می‌روم.