کارلوس کی‌روش بعد از نشست با تاج اظهار داشت: تا جایی که من اطلاع دارم بیانیه فدراسیون کامل است از نظر اطلاعات و چیزی فراتر از آن نمی توانم بگویم. بیش از ۶ ماه پیش ما شروع کردیم برای برنامه ریزی برای تیم ملی در مسیر آماده سازی به جام جهانی ۲۰۱۸. ایمان دارم و اعتقاد دارم که هم از بعد حرفه‌ای و هم از بعد فنی برنامه‌ای که ما تدوین کرده بودیم بهترین برنامه‌ریزی برای آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران بود.

سرمربی تیم ملی ایران گفت: اعتقاد داشتیم که برنامه‌ای که آماده کرده بودیم منافع تیم ملی و همین طور باشگاه‌ها را حفاظت می‌کرد و حافظ منافع تیم ملی و باشگاه‌ها بود. اما متاسفانه برخی از نمایندگان باشگاه‌ها بعد از رهبری این مخالفت که از سوی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس شکل گرفت، یکسری دیگر از باشگاه‌ها با برنامه‌های تیم ملی مخالفت کردند و اگر حمایت همه جانبه نباشد که نبود من قادر به اجرای برنامه‌های تیم ملی نبودم که در نهایت پس ازصحبت‌هایی که انجام شد به این نتیجه رسیدیم که تمام این برنامه‌ها را لغو کنیم.

وی درباره اینکه قلعه نویی از برانکو حمایت کرده و سرمربی پرسپولیس نیز گفته بود کی روش گروکشی بازیکن می‌کند که در نهایت شما با بیانیه‌ای پاسخ آنها را دادید گفت: بنده ارتباط تنگاتنگی با طبیعت دارم و یکی از طرفداران محیط زیست هستم. البته شگفت‌زده هم نیستم که قلعه نویی از برانکو حمایت می‌کند و این یک مسئله جدید نیست. ایشان همیشه مخالف تمام برنامه‌های تیم ملی بوده و در نتیجه در این مورد چیز جدیدی را شاهد نیستیم.

کی‌روش گفت: قلعه نویی وقتی بازیکنان سرباز می‌توانند برای باشگاهشان بازی می‌کنند و برای تیم ملی بازی نمی‌کنند شکایتی ندارد و شرایط برای ایشان در آن موقعیت خوب است. مسئله‌ای که  اینجا باعث شگفت زدگی می‌شود این است که یک مربی خارجی که باید با تمام انرژی بیاید و از برنامه‌های تیم ملی حمایت کند الان مخالفت خود را نسبت به تیم ملی به این شکل کاملا نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: البته به تمام نظرات و انتقادات احترام می‌گذاریم ولی بار دیگر تکرار می‌کنم اعتقاد راسخ دارم که این برنامه‌ای که تدوین شده بود بهترین برنامه برای تیم ملی بود و همین طور حفظ منافع باشگاه‌ها به خاطر اینکه کاری که تیم امید انجام داد را انجام نمی‌دادیم که بخواهیم لیگ را بیش از ۴۵ روز تعطیل کنیم و این اتفاق که در زمان تیم امید افتاد قرار نبود دوباره تکرار شود اما وقتی تیم امید لیگ را به مدت ۴۵ روز تعطیل کرد آقای برانکو و همین طور قلعه نویی هیچ گاه گلایه نکردند.

کی‌روش گفت: بار دیگر تکرار می‌کنم بنده به تمام نظرات احترام می‌گذارم البته من یک نظر داشتم و کارشناسان و نخبگان فوتبال ایران یک نظر دیگر داشتند و با نظر من مخالف بودند. ما هم قبول می‌کنیم و به همین دلیل برنامه جدیدی را تدوین کرده و تحویل فدراسیون فوتبال دادیم.  طبق برنامه جدید ما فقط ۴ روز قبل از مسابقات رسمی و طبق قوانین فیفا یعنی قبل از دیدار با قطر دور هم جمع می‌شویم و انشاءالله خداوند بزرگ کمک می‌کند تا به پیروزی برسیم. اگر هم موفق نبودیم از آقای قلعه نویی و برانکو دلایل آن را جویا شوید.

وی تاکید کرد: می‌خواهم به مطلبی اشاره کنم که بسیار مهم است. صحبت‌های اخیر آقای برانکو که ایشان اشاره کرده بود بنده اجازه نمی دهم بازیکنان در تست پزشکی شرکت کنند کاملا کذب، دروغ و اشتباه است و صحبت‌هایی است که ایشان باید مسئولیت  این صحبت‌های نادرست را قبول کند.

کی‌روش گفت: به عقاید آقای برانکو احترام می‌گذارم البته باید اشاره کنیم وقتی ایشان سرمربی تیم ملی بود خودشان برنامه ها و اردوهای تمرینی متعددی را داشتند اما حالا که مربی باشگاه شده‌اند نظرشان متفاوت است ولی ایشان نمی‌تواند به هواداران خوب پرسپولیس دروغ بگوید و هواداران را خدایی ناکرده علیه بنده تحریک کند.

سرمربی تیم ملی افزود: می‌خواهم مطلبی را به هواداران خوب باشگاه پرسپولیس بگویم که بنده هیچ وقت مانع شرکت هیچ بازیکنی، نه تنها باشگاه پرسپولیس بلکه بازیکن تیم‌های مختلف مثل سپاهان و ... نشدم. اجازه دهید یک واقعیت را بگویم و آن اینکه حتی اطلاع نداشتم قرار است این گونه تست‌ها در این برهه زمانی اتفاق بیفتد.

وی تاکید کرد: اگر آقای برانکو می‌خواهد دلایل و توجیهاتی برای عدم موفقیت در چند سال اخیر در ایران برای باشگاه پرسپولیس بیاورد باید دلایل دیگری را انتخاب کند. ایشان به خاطر توجیه عدم موفقیتش روی من حساب نکند چون فرد اشتباهی را انتخاب کرده است.