به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده درباره صحبت های اخیر سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن مبنی بر اینکه 'چرا حکم دیدار استقلال - تراکتورسازی اعلام نمی‌شود؟ و اینکه 'فدراسیون می‌خواهد یک جام به استقلال بدهد یا قانون‌شکنی کند' گفت: پیش از این اعلام کرده بودم به دلیل فشردگی رقابت های هفته های 29 و 30 لیگ برتر، لیگ یک و دو و همچنین انتخابات فدراسیون و حضور دبیر کل و علی کفاشیان در مکزیک برای کنگره فیفا، ابلاغ اکثر آرای انضباطی و دیدار استقلال و تراکتورسازی با تاخیر انجام می شود.
وی گفت: اینکه یحیی گل محمدی احساس تاخیر در صدور آرا را داشته طبیعی است. اما ادعای وی درباره تفاوت قائل شدن فدراسیون بین تیم ها، انتقاد درست و منصفانه ای نیست.
حس زاده ادامه داد: رای مربوط به محرومیت یا جریمه نقدی افراد در دیدار استقلال و تراکتور سازی تبریز و آرایی که در طول دو هفته صادر کرده ایم، در رده لیگ برتر اعمال می شود و به جام حذفی ربطی ندارد.
رئیس کمیته انضباطی در ادامه بیان کرد: سرمربی تیم ذوب آهن منطقی و منصفانه صحبت های خود را مطرح کند. البته سال هاست که در فوتبال ایران رسم است افراد برای منافع تیمی و موقعیت خودشان، توجهی به حرمت، شان و جایگاه دیگران ندارند.
حسن زاده درباره صحبت های فرزاد مجیدی سرپرست باشگاه استقلال مبنی بر جریمه کردن سرمربی ذوب آهن اظهار داشت:همان اندازه که صحبت های گل محمدی غیرمنصفانه است، اظهارات فرزاد مجیدی نیز غیر منطقی است. زیرا این مسائل حاشیه سازی در آستانه جام حذفی است. لذا لازم است عوامل تیم ها برای رکن قضایی و کمیته انضباطی تعیین و تکلیف نکنند.
ورزشی**9029** 1701