سهراب بختیاری‌زاده در خصوص عملکرد فنی تیم استقلال در این فصل گفت: من به تلاش کادر فنی استقلال احترام می‌گذارم ولی اعتقاد دارم این تیم کیفیت فنی خوبی نداشت و تیمی نبود که در حد بالای جدول بازی کند. استقلال روی مهارت‌های فردی نتیجه می‌گرفت و فراموش نکنید دلیل عمده حضور استقلال در رده سوم عملکرد ضعیف تراکتورسازی، سپاهان، پرسپولیس و فولاد در نیم فصل اول بود. استقلال در نیم‌فصل اول خوب امتیاز گرفت و تیم‌هایی که گفتم خوب امتیاز نگرفتند. همین موضوع باعث شد تا استقلال در نیم‌فصل دوم جایگاهش زیاد تغییر نکند.

وی ادامه داد: البته من هیچ مشکلی با پرویز مظلومی ندارم و شاگرد او بودم و با محمد نوازی هم رفاقت دیرینه دارم. خودشان هم می‌دانند چقدر استقلال را دوست دارم اما انتقاد اگر سازنده باشد جواب می‌دهد. نمی‌شود رفاقتی حقایق را نگفت و طوری صحبت کرد که انگار همه چیز خوب است. اگر موشکافانه به قضایا دقت کنیم باید اعتراف کنیم استقلال خوب بازی نمی‌کرد و روی خلاقیت‌های فردی نتیجه می‌گرفت. من اعتقاد دارم استقلال باید قهرمان جام حذفی شود و فصل بعد قوی‌تر عمل کند. این تیم به بازیکنان باکیفیت‌تری نیاز دارد و باید در آسیا حریف قدری برای رقبایش محسوب شود.

بازیکن سابق فوتبال خوزستان در خصوص عملکرد استقلال اهواز گفت: به نظرم با آن مشکلاتی که استقلال اهواز داشت شان این تیم برای ورود به لیگ حفظ نشد. این تیم نه پشتوانه مالی داشت و نه از لحاظ مدیریتی خوب بود. مرتب در طول فصل مدیر و سرپرست عوض می‌کرد و من از مسئولان فوتبال می‌خواهم برای حضور باشگاه‌ها در لیگ برتر از آنها تضمین بگیرند تا حداقل شرایط اولیه باشگاه‌داری را داشته باشند. مثلا ملوان که یکی از پرافتخارترین تیم‌های شهرستانی لیگ برتر است، امسال حال و روز خوشی نداشت واین برای فوتبال گیلان فاجعه است که نتواند از تنها تیمش در لیگ برتر حمایت کند.

وی با اشاره به قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ برتر گفت: استقلال خوزستان در حالی قهرمان شد که سومین سال حضورش در لیگ را تجربه می‌کرد. این نکته خیلی مهمی است.ویسی تیمش را طوری هدایت می‌کرد که از ابتدا قهرمانی را به فکر تیمش تزریق کرده بود.

وی در خصوص القابی که به تیم عبدالله ویسی داده می‌شود گفت:من شنیده‌ام که به تیم ویسی لقب لستر سیتی داده‌اند که اعتقاد دارم این هم زبان فوتبال است. زبان فوتبال در همه جای دنیا یک شکل است. مثلا اتلتیکو مادرید هم مقابل بارسا و بایرن مونیخ به شکلی بازی کرد که نتیجه گرفت.تیم عبدالله ویسی هم در خیلی از بازی ها روی ضربات ایستگاهی اصرار داشت و از همین موضوع هم نتیجه گرفت. آنها مثل لستر سیتی قهرمان شدند.

بختیاری‌زاده در خصوص اینکه به اعتقاد او آیا بهتر است ویسی در استقلال خوزستان بماند یا خیر، گفت: این یک تصمیم شخصی است که من نمی‌توانم نظری در موردش بدهم اما ویسی در این 4 سال به جز صبا در بقیه تیم‌ها سال‌های سختی را گذراند و در استقلال خوزستان در سال اول شرایط خوبی نداشت و در سال دوم در پلی‌آف تیمش را ماندنی کرد. امیدوارم ویسی با همین رویه‌اش به کار خود ادامه دهد چون آینده درخشانی در پیش دارد.