لوئیز سوارز پس از پیروزی 3 بر صفر بارسلونا در خانه گرانادا در هفته آخر لالیگا که قهرمانی آبی‌و‌اناری‌ها را در لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا قطعی و جایگاه او را به عنوان برترین گلزنی این فصل و برنده پیچیچی تثبیت کرد، بارسا را قهرمانی شایسته برای لالیگا دانست و اعتراف کرد که انتظار تیمش برای رسیدن به این افتخار بیش از اندازه طولانی شده است.

سوارز گفت: برای گرفتن جشن قهرمانی نمی‌توانم صبر کنم. اول در کنار هم‌تیمی‌هایم و اعضای خانواده‌ام و پس از آنها تمام مردمی که ما را در تمام طول سال حمایت کردند.

سوارز ادامه داد: ما به دردسر افتادیم، اما بارسلونا ماشین قهرمانی است. به‌هر حال ما نکات مثبت این قهرمانی را می‌بینیم. برابر گرانادا می‌دانستیم که باید خیلی زود به گل برسیم تا در ادامه بازی بتوانیم با اعتمادبه‌نفس کار کنیم.

هت‌تریک سوراز در این فصل از لالیگا نه تنها او را آقای گل لالیگا کرد، بلکه وی را در آستانه کسب دومین کفش طلایش قرار داده است. تنها کسی که می‌تواند کفش طلا را از چنگ سوارز درآورد، خوناس مهاجم بنفیکا است که باید در آخرین بازی تیمش هفت گل بزند، اتفاقی که بسیار بعید به‌نظر می‌رسد. سوارز در 95 بازی‌ که در دو فصل حضورش در بارسلونا انجام داده 83 گل‌زده و این در حالی است که او در سه فصل حضورش در لیورپول 82 گل زد.