شاگردان پپ گواردیولا امروز (شنبه) با کسب پیروزی خانگی برابر بورسیا مونشن‌گلادباخ برای چهارمین بار متوالی قهرمان بوندس‌لیگا خواهند شد، افتخاری که پیش از این هیچ تیمی در آلمان تجربه نکرده است. با این حال هنوز بسیاری از خبرنگاران روی شکست اخیر باواریایی‌ها برابر اتلتیکومادرید در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا تمرکز دارند.

پپ گواردیولا در واکنش به این انتقادات اظهار داشت: ما یک بازی دیگر داریم. اگر باختم شما می‌توانید مرا بکشید، اما من هنوز یک شانس دیگر دارم.

گواردیولا سپس به تصمیمش برای نیمکت‌نشین کردن توماس مولر در بازی رفت بایرن مونیخ مقابل اتلتیکومادرید در ورزشگاه ویسنته‌کالدرون اشاره داشت و درباره آن توضیح داد، تصمیمی که سبب شد، سرمربی پیشین بارسلونا به‌شدت مورد انتقاد قرار بگیرد.

سرمربی باواریایی‌ها تأکید کرد: من دوست دارم که به مولر بازی بدهم. شاید بهتر بود که به او بازی می‌دادم، اما برای هر بازی من باید براساس شرایط تیم تصمیم‌گیری کنم.

گواردیولا تصور نمی‌‌کند که کار تیمش در لیگ قهرمانان تمام شده است، حتی اگر حریف شاگردانش تیمی باشد که در مرحله قبل غولی مانند بارسلونا را مغلوب کرده است.

وی عنوان کرد: در نهایت این من هستم که باید تصمیم‌گیری کنم، اما کار ما هنوز تمام نشده است و همچنان شانس صعود داریم.

باواریایی‌ها سه‌شنبه هفته جاری در بازی برگشت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا میزبان اتلتیکویی هستند که آنها را در دور رفت با نتیجه یک بر صفر شکست داد.