1- حنیف عمران زاده دیگر در استقلال جایی ندارد. شاید اگر حنیف ذره ای به این موضوع فکر می کرد که اوضاع بد روحی اش بل از بازی با فولاد و درخواستش از کادر فنی برای عدم حضور در این دیدار، اینچنین آینده او در استقلال را به خطر می اندازد، هیچ وقت چنین درخواستی را مطرح نمی کرد اما مظلومی وقتی بی انگیزگی حنیف را دید ترجیح داد روی نام او خط قرمز بکشد و گویا نه تنها حنیف تا آخر فصل اجازه همراهی استقلال را ندارد بلکه گفته می شود او فصل آینده هم در تیم محبوبش نخواهد بود.
 
همیشه پای یک رحمتی در میان است

2- «حنیف مصدوم شده» این ادعای بهرام افشارزاده مدیرعامل باشگاه استقلال درباره مدافع پر سروصدای تیمش است و بهرام خان خواسته از این طریق، غیبت حنیف تا آخر فصل را توجیه کرده باشد اما از شانس بد او، دکتر نوروزی، معاون پزشکی باشگاه استقلال بحث مصدومیت عمران زاده را رد کرده تا مشخص شود او به دلیلی دیگر حق همراهی استقلال را ندارد.

3- مهدی رحمتی؛ برای اینکه بدانیم چرا عمران زاده دیگر جایی در استقلال ندارد باید سراغ کاپیتان استقلال برویم چرا که گفته می شود اختلاف او و عمران زاده شاید دلیل حذف اجباری حنیف از ترکیب تیم و حتی فهرست 18 نفره است. در مورد این موضوع البته سه روایت وجود دارد؛ یک روایت حاکی از آن است که رحمتی از عملکرد حنیف در خط دفاعی ناراضی بوده و به خاطر گاف های متعدد او در بازی های تیم مدام با او مشاجره دارد. طبیعتا وقتی قرار به انتخاب از بین رحمتی و حنیف باشد، همه سراغ گزینه اول می روند.
 
همیشه پای یک رحمتی در میان است

4- رایت بعدی اما به یک ماجرای عجیب می پردازد. سایت رادنیوز به عنوان راوی این ماجرا نوشته: «شنیدیم به تازگی حنیف عمران زاده عکسی در حال خواب از سید مهدی رحمتی منتشر کرده که ناراحتی شدید و اعتراض کاپیتان استقلال را به دنبال داشته و این دو بگومگویی کرده اند که با وساطت سایر همبازیان غائله موقتا خوابیده است اما در ادامه حکم اخراج حنیف عمران زاده به دستش رسید.»

5- اما خبرگزاری مهر هم یک روایت دیگر از این ماجرا دارد. به نوشته این سایت، داستان نه به امروز و دیروز که به هفته ها قبل باز می گردد. آنجا که در بازی دوستانه استقلال با راه آهن، حنیف عمران زاده مدافع با سابقه ساله این تیم با مهدی رحمتی درگیری لفظی پیدا کرد و در همان وسط زمین بگومگو بالا گرفت. نمونه این اتفاق چند بار دیگر با شدت بیشتر و کمتر وسط زمین یا در اتاق تکرار شد تا اینکه در دربی به اوج رسید. دلخوری عمران زاده یک طرف، شکست سنگین از پرسپولیس طرف دیگر و البته فوت اولادی کار را به جایی رساند که عمران زاده پیش از رفتن به اردوی استقلال به صورت شخصی از فرزاد مجیدی خواست تا دیگر با رحمتی هم اتاق نباشد.

این درخواست مدافع استقلال در حالی که موجب تعجب همه شده بود پس از ساعتی چنین پاسخی پیدا کرد: «اگر نمی خواهی با رحمتی هم اتاق باشی می توانی بروی.» عمران زاده که توقع چنین پاسخی را نداشت، پاسخ داد: «پس می روم.» و البته رفت تا دلخوری ساده ای که می توانست با وساطت پایان یابد، تبدیل به موضع گیری باشگاه شود و باشگاه اعلام کند به علت بی انگیزگی (!) عمران زاده کنار گذاشته شده است.
 
همیشه پای یک رحمتی در میان است

6- اگرچه افشارزاده دیروز منکر نقش رحمتی در ماجرای عمران زاده شده و به طرز جالبی وضعیت روحی حنیف - و نه مصدومیت -را دلیل کناره گیری اش از استقلال دانسته است اما به نظر می رسد که دلیل اصلی جدایی اجباری حنیف از استقلال، اختلاف او با مهدی رحمتی باشد.

کاپیتان استقلال اگرچه با سوپرسیوهایش در طول فصل تبدیل به بازیکن محبوبی روی سکوها شده اما درباره او این شایعه وجود دارد که سید مهدی قدرتی فراتر از یک کاپیتان دارد و در بسیاری از معادلات استقلال رد پای او دیده می شود.

تکرار داستان صادقی برای حنیف

عمران زاده اولین مدافع آبی پوشی نیست که با رحمتی به مشکل خورده. پیش از او امیرحسین صادقی هم در زمان حضورش در استقلال با دروازه بان تیمش شدیدا اختلاف داشت. همه چیز از ماجرای خط خوردن صادقی از تیم ملی شروع شد. آن زمان رحمتی به همبازیش خبر می دهد که نکونام باعث این اتفاق شده و بین و و نکو را شکرآب می کند. مدت ها بعد از این داستان، وقتی امیر قلعه نویی، مهدی رحمتی را نمی خواهد، رحمتی مدعی می شود که صادقی در این قضیه بی تاثیر نبوده.

جالب اینجاست وقتی امیرحسین در طول فصل با قلعه نویی به مشکل می خورد و حتی در باشگاه افرادی علیه اش می شوند، در محافل مختلف می گوید: «من که می دانم اینها کار چه کسی است.» گویا صادقی امسال می خواسته در مورد جدایی اش از استقلال به طور مفصل صحبت کند و پای رحمتی را وسط بکشد که نهایتا منصرف می شود. حالا به نظر می رسد ماجرای صادقی، برای حنیف تکرار خواهد شد و او هم مانند همبازی قدیمی اش، به خاطر اختلاف با رحمتی مجبور به ترک استقلال می شود.