یورگن کلوپ که شاگردانش شب گذشته (چهارشنبه) در حساس‌ترین دیدار از هفته سی‌و‌چهارم لیگ برتر انگلیس در دربی مرسی‌ساید با نتیجه 4 بر صفر اورتون را درهم کوبیدند، گفت: لیورپول در شرایط خوبی به‌سر می‌برد و باید این‌طور باشد. ما بازی خوبی را مقابل اورتون به نمایش گذاشتیم، موقعیت‌های زیادی خلق کردیم و حتی می‌توانستیم گل‌های بیشتری به‌ثمر برسانیم. نیمه دوم نیز همانند نیمه اول شرایط برای اورتون دشوار بود.

وی افزود: ما بازیکنان واقعاً خوبی در اختیار داریم. بازیکنی در ترکیب لیورپول حضور ندارد که بگویم او چرا در این تیم است؟ ما تیم واقعاً خوبی داریم، اما مشکل اینجاست که در لیگ برتر چند تیم دیگر هستند که بد نیستند، بنابراین ممکن است مغلوب آنها شویم. ما بازی خیلی خوبی را به نمایش گذاشتیم و پس از برد 4 بر صفر مقابل اورتون نمی‌توانم خنده‌ام را پنهان کنم.

سرمربی آلمانی دورتموند اعلام کرد که مهاجم بلژیکی تیمش که در این بازی مصدوم شد و در اوایل نیمه دوم از زمین بیرون رفت، از ناحیه مچ پا دچار پیچ‌خوردگی شده است. کلوپ در این مورد گفت: از این پیروزی لذت بردم، اما مصدومیت اوریگی باعث شد تا از شدت این لذت کمی کم شود.

لیورپول با این برد 54 امتیازی شد و با یک بازی کمتر جایگاه هفتمی‌اش را حفظ کرد.