رسانه‌های سعودی به حضور اعضای کمیته بین‌المللی امنیت ورزش در ایران واکنش نشان دادند و اظهارات توهین آمیزی را بر زبان آوردند.

هیئتی از کمیته بین المللی امنیت ورزش در جریان دیدار تیم‌های پرسپولیس و تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی حضور داشت. رسانه‌های سعودی اعلام کرده‌اند که این هیئت از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به تهران فرستاده شده و قرار است که امنیت ورزشگاه‌های ایران را مورد بررسی قرار دهند تا گزارش نهایی به AFC ارائه شود.

البته حضور این هیئت در ورزشگاه آزادی با حوادث خوبی همراه نشد و تماشاگران پرسپولیس و تراکتورسازی با پرتاب کردن نارنجک به میدان شب تلخی را رقم زدند.

این هیئت پیش از این در عربستان هم حضور پیدا کرد و چند دیدار را از نزدیک تماشا کرد. روزنامه الریاضیه عربستان در واکنش به حضور این هیئت بین المللی در ایران تیتر توهین آمیزی زد و نوشت: کمیته بین‌المللی امنیت ورزش ورزشگاه‌های ایران را رسوا خواهد کرد.

البته این رسانه سعودی در شیطنتی آشکار به جای استفاده از واژه ایران از اصطلاح "بؤرة الشر" یعنی کانون شر استفاده کرد.

قرار است که کنفدراسیون فوتبال آسیا حکم نهایی خود را درباره اختلاف فوتبالی ایران و عربستان تا یک هفته دیگر اعلام کند. پیش از این AFC اعلام کرد که دو کشور فرصت دارند که تا 15 مارس (25 اسفند) اختلافات سیاسی خود را حل کنند در غیر این صورت بازی در کشور ثالث برگزار خواهد شد.