سپاهان در دوبی به دنبال افزودن بر ٣ امتیاز طلایی خانگی در بازی رفت است و ذوب‌آهن در زمین خودش رویای کسب پیروزی مجدد بر تیم بسیار پرامکانات لخویا را دارد.

هفته بعد از هفته رویایی

پس از رقم خوردن یکی از باشکوه‌ترین روزهای تاریخ ما در لیگ قهرمانان آسیا در هفته اول، هرچند شاید سخت بتوان به تداوم گل نخوردن فکر کرد، اما قطعا فرصت و شانس زیادی برای حفاظت از رکورد صد‌درصد امتیازگیری در هفته اول وجود دارد. ذوب‌آهن در ٢٤ بازی قبلی خود تنها یک باخت داشته و در آماده‌ترین روزهای خود روزگار می‌گذراند. در سوی مقابل لخویا، در بازی ساعت ١٨:٤٥ دقیقه در فولادشهر قرمز می‌پوشد و به قول بلماضی، سرمربی تیم ذوب‌آهن در خط دفاعی دژ مستحکمی دارد که دور زدنش کار هر تیمی نیست. لخویا در بازی اخیر خود در لیگ قطر ٥ گل دریافت کرد و ذوب‌آهن درحال حاضر از تعطیلات موقت لیگ برتر ما بهره می‌برد. یحیی گل‌‎محمدی، سرمربی ذوب‌آهن در آستانه بازی گفت:  «باید از موقعیت‌هایمان به خوبی استفاده کنیم. امیدوارم هواداران‌مان با حضور در ورزشگاه به ما دلگرمی بدهند. نباید جلوی این تیم اشتباه کرد. بازیکنان لخویا در آسیا شناخته شده و حرفه‌ای هستند. حتی اجازه نداریم در ضربات ایستگاهی به آنها موقعیت بدهیم.»

آزمون سخت زردها

دیگر تیم اصفهانی یعنی سپاهان در خانه النصر به شکل جدی محک می‌خورد. بازی ساعت ٢٠ ورزشگاه دوبی می‌تواند فراری برای صدرنشینی تیم زردپوش در پایان مرحله گروهی تلقی شود؛ به‌ویژه این‌که تیم به جبران نتایج ضعیف در لیگ نیازمند درخشش در آسیاست. النصر که چندی قبل فابیوکاناوارو را اخراج کرد در لیگ داخلی اوضاع نسبتا خوبی دارد و در خانه‌اش همواره نتایج خوبی به دست می‌آورد. ایگور استیماچ، سرمربی سپاهان در آستانه بازی بزرگ امروز گفت: « برای ما برتری در این بازی اهمیت زیادی دارد. اصلا دوست نداریم پس از نتیجه خوب بازی اول متوقف شویم. بازی در زمین تیم‌های عربی همیشه دشواری‌های خاص خود را دارد. امیدوارم از این میدان سربلند بیرون بیاییم.»

در آستانه صلح

فعلا اعراب به نشانه تشکر از میزبانی خوب در تبریز و اصفهان در هفته گذشته، بهترین میزبانی ممکن را از تیم‌‎های ما به عمل آورده‌اند و جای تراکتورسازی هم امن گزارش شده است. همچنین گزارش میزبانی خوب ایران روی میز رئیس کنفدراسیون آسیا در دست بررسی است و حتی خود عربستانی‌ها هم ادعا کرده‌اند پس از مهلت تعیین شده برای تصمیم‌گیری در مورد محل برگزاری بازی‌های تیم‌های ایران و عربستان، اعراب با شکست خوردن درپروژه «ایران هراسی» با حکم کنفدراسیون آسیا مجبور به بازی در ایران خواهند بود. به هر حال انگار قدرت نشان داده شده در هفته اول مرحله گروهی در بیرون میدان هم اثرگذار شده است! ذوب‌آهن و سپاهان به‌عنوان ٢ نماینده امروز فوتبال ایران قصد وارد کردن ضربه محکم‌تری به رقبا را دارند.