از امروز ثبت‌نام از کاندیداهای فدراسیون فوتبال آغاز می‌شود تا کسانی که در ماه‌های اخیر گمانه‌زنی‌های زیادی درباره احتمال حضورشان در انتخابات مطرح شده، به شایعات رنگ واقعیت ببخشند.

معمای کفاشیان

رئیس فعلی فدراسیون فوتبال یکی از نقاط ابهام مهلت ١٠روزه ثبت‌نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون است. علی کفاشیان در ماه‌های اخیر در پاسخ به این سوال که قصد حضور در انتخابات پیش‌رو را دارد یا خیر، پاسخ‌های متناقضی داده و در آخرین اظهارنظرش نیز اعلام کرده تا روزهای پایانی صبر می‌کند تا متوجه شود چه کسانی رقیب او برای تمدید حضورش در اتاق ریاست فدراسیون هستند. از طرفی برخی دیگر نیز حضور یا عدم حضور خود را به ثبت‌نام کفاشیان منوط کرده‌اند و به همین دلیل احتمال می‌رود بیشتر افرادی که قصد ثبت‌نام دارند، این اقدام را به روزهای آخر موکول کنند.

کاندیداهای قطعی و احتمالی

در ماه‌های اخیر گمانه‌زنی‌های زیادی برای حضور افراد مختلف در انتخابات فدراسیون فوتبال مطرح شده است که در این میان برخی افراد همچون علی فتح‌الله‌زاده و عزیزالله محمدی نفراتی هستند که از حضور قطعی خود در انتخابات فدراسیون خبر داده‌اند. با این حال محمد دادگان، علیرضا اسدی، مصطفی آجورلو، شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، رضا صادقپور، محمود اسلامیان و چند مدیر فوتبالی دیگر افرادی هستند که نامشان برای شرکت در انتخابات مطرح شده است و باید در روزهای آینده منتظر باشیم تا قطعیت حضورشان را تثبیت کنند. البته قطعا افرادی هستند که در طی این ١٠روز کاری به صورت غیرمترقبه در انتخابات نام‌نویسی می‌کنند و شاید برخی اسامی باعث تعجب همگان هم شود.

گزینه وزارت ورزش

با این‌که از همین امروز نام‌نویسی کاندیداهای ریاست و البته هیأت‌رئیسه فدراسیون آغاز می‌شود، هنوز مشخص نیست چه گروهی باید تأیید صلاحیت کاندیداها را انجام دهند. اختلافاتی میان فدراسیون و وزارت ورزش دراین‌باره صورت گرفته و احتمالا بعد از نام‌نویسی‌ها از این کارگروه رونمایی می‌شود. نکته مهم‌تر که شاید خیلی‌ها انتظار آن را می‌کشند، این است که وزارت ورزش آیا گزینه‌ای را به صورت علنی یا غیرعلنی برای حضور در انتخابات معرفی می‌کند یا خیر، اگرچه برخی از علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون به‌عنوان گزینه وزارتخانه نام می‌برند.