آردا توران در گفت‌و‌گو با روزنامه «صباح» ترکیه، در تمجید از هم‌تیمی آرژانتینی خود که در پیروزی 4 بر صفر شب گذشته (شنبه) این تیم مقابل گرانادا هت‌تریک کرد، گفت: هرگز فوتبالیستی به مانند مسی ندیده‌ام. او معجزه خداست. کارهایی را که او در زمین می‌کند، دوست دارم و احساس خوبی از دیدن حرکات لئو پیدا می‌کنم، برای مثال وقتی توپ را از بین پاهای بازیکنی عبور می‌دهد.

وی در ادامه عنوان کرد: لوئیس انریکه مرا به خاطر توانایی‌هایم در حفظ توپ، جاه‌طلبی‌ام برای رسیدن به پیروزی و البته سختکوشی‌ام خواست. انریکه به من گفت به این دلایل به دنبال جذبت بودم، به همین خاطر در زمین نشان خواهم داد که چرا او به دنبال به خدمت گرفتنم بود.

هافبک ترکیه‌ای آبی‌و‌اناری‌ها با یادآوری فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 14-2013 عنوان کرد: تنها از این پشیمانم که چرا در سال 2014 با اتلتیکومادرید به قهرمانی فینال لیگ قهرمانان نرسیدم، در حالی که خیلی نزدیک به کسب عنوان قهرمانی بودیم. ما تنها یک دقیقه و 20 ثانیه تا قهرمانی فاصله داشتیم. سعی کردم که در آن بازی مقابل رئال مادرید بازی کنم، ولی علیرغم تزریق‌ها و درمان‌‌های لازم نتوانستم به خاطر مصدومیت بازی کنم.