رافائل بنیتس در کنفرانس خبری پیش از بازی امشب (یکشنبه) تیم‌های فوتبال رئال مادرید و والنسیا در ورزشگاه مستایا، در خصوص جنجال اخیر خامس رودریگس و تعقیب شدن او توسط افسران پلیس تا ورودی زمین تمرینی کهکشانی‌ها به خاطر رانندگی با سرعت غیرمجاز، اظهار داشت: این یک موضوع شخصی است. البته او به من گفت که برایش چه اتفاقی رخ داده است. خامس پسر عاقلی است و باید منتظر ماند و دید چه می‌شود.

بنیتس در ادامه گفت که نسبت به عملکرد تیمش در سال 2016 خوش‌بین است. وی تأکید کرد: پایان فصل زمانی است که حاصل کارتان مشخص می‌شود. ما تا پایان فصل تمام تلاش‌‌مان را انجام می‌دهیم و این همان چیزی است که برای رسیدن به اهداف‌تان نیاز دارید.

سرمربی پیشین لیورپول اذعان داشت که تیمش از ثبات لازم برخوردار نیست و گفت: به عنوان یکی از هواداران رئال مادرید من احساس می‌کنم که این تیم هنوز گاهی اوقات ثبات لازم را ندارد. من از بازیکنانم توقع دارم که در این زمینه پیشرفت کنند. ما گاهی اوقات از هم گسیخته بازی می‌کنیم. باید سخت تلاش کنیم. منظور من از ثبات ارائه بازی‌های سریع‌تر چه در فاز دفاعی و چه در فاز هجومی است. ما تا الان بازی‌های بسیار خوبی داشته‌ایم و البته برخی بازی‌های‌مان هم آنقدرها خوب نبوده‌اند.

بنیتس افزود: ما کارهای زیادی انجام می‌دهیم که به آنها توجه نمی‌شود، اما تیم‌مان زنده است و دارد حرکت می‌کند. مسئله تیم است. ما یک تیم هجومی هستیم، اما زمانی که توپ را از دست می‌دهیم، به دردسر می‌افتیم. همان‌طور که کارلو آنچلوتی (سرمربی پیشین رئال مادرید) گفت، تیم من نیاز به تعادل دارد.

بنیتس با تأکید بر اینکه به بازیکنانش اطمینان صددرصدی دارد، درباره بازی امشب آنها برابر والنسیا - تیمی که با بنیتس قهرمان لالیگا شد - عنوان کرد: نتیجه گرفتن در مستایا کار سختی است و بازی دشواری در پیش داریم. این بازی به شخصه برای من بازی خاصی است. من به بازیکنانم اعتماد مطلق دارم و به احتمال نتیجه نگرفتن‌مان در این بازی فکر نمی‌کنم.