فرزاد مجیدی در گفت‌و‌گو با سایت باشگاه استقلال درباره وضعیت منصور پورحیدری، شرایط استقلال و … صحبت‌هایی را مطرح کرد که در زیر می خوانید:

پورحیدری همیشه پدر استقلال است

فرزاد مجیدی در ابتدا به تمجید از منصور پورحیدری پرداخت و گفت: فکر می‌کنم نباید در مورد منصورخان صحبت کنیم، چون زبان ما از توصیف بزرگی او قاصر است. این صحبتم به شرایط فعلی او که در بستر بیماری است، مربوط نمی‌شود و همیشه این موضوع را اعلام کردم که او شناسنامه باشگاه است و دو ستاره را مدیون زحمات او در کسوت بازیگری و مربیگری هستیم. از همه استقلالی‌ها، پرسپولیسی‌ها و بهتر است بگویم مردم ایران درخواست می‌کنم برای سلامتی منصورخان دعا کنند تا هر چه سریع‌تر سلامت شود. مدت‌هاست که ایشان مریض است و ما این موضوع را می‌دانیم. او به عشق استقلال بیماری را تحمل کرد.

وی با ابراز امیدواری از اینکه منصور پورحیدری هرچه سریع‌تر از بیمارستان مرخص شود، گفت: پورحیدری نباید به فوتبال برنگردد، چون این فشارها برای او خوب نیست. فوتبال و فشار و استرس این ورزش منصورخان را عذاب می‌دهد و ایشان باید مانند پدر برای استقلال پدری کنند.

یکدل برای قهرمانی خواهیم جنگید

هافبک پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به شرایط این تیم در نیم‌فصل اول لیگ برتر اظهار داشت: در نیم‌فصل اول با همه مشکلات عملکرد خیلی خوبی داشتیم و فکر می‌کنم مجموعه بسیار یکدستی در استقلال وجود دارد که تنها به قهرمانی فکر می‌کنند. کادر و بازیکنان با یکدیگر دوست هستند و مطمئناً این روند را تا رسیدن به هدفی که باشگاه مدنظر دارد، ادامه خواهیم داد و برای رسیدن به قهرمانی خواهیم جنگید. البته تیم‌های خوب زیادی در لیگ هستند، اما استقلال امسال از همه تیم‌ها بهتر است.

مظلومی شاهکار کرده است

مربی تیم فوتبال استقلال جوان‌گرایی صورت گرفته در این تیم را ستود و گفت: در جوان‌گرایی قهرمان لیگ هستیم و آقای مظلومی شاهکار کرده است. بازیکنان جوان زیادی را بازی داده‌ایم و نتیجه این موضوع را نیز تا به امروز در تیم دیده‌ام که امید نورافکن آخرین آنها بوده است. از همین‌جا به نورافکن می‌گویم که با ادامه این روند می‌تواند امید استقلال و تیم ملی ایران در آینده نزدیک باشد.

رفیق بازیکنان هستم نه مربی

وی در خصوص شرایطش در تیم استقلال خاطر نشان کرد: در نیم‌فصل اولی که در استقلال بودم تنها احساس رفاقت با با بازیکنان تیم را دارم و هرگز به چشم یک مربی به آنها نگاه نکردم، زیرا ایمان دارم که با رفاقت همه کارها پیش می‌رود و می‌توان به اهداف بزرگی رسید. البته در مواقعی که لازم باشد بسیار جدی هستم و تذکرات لازم را به بازیکنان می‌دهم، اما خداراشکر که تا به امروز همه حرمت من را نگه داشته‌اند و با همه رابطه خوبی دارم. در میان بازیکنان‌مان، بزرگانی را داریم که بسیار رفتار خوبی دارند و البته جوانانی که تنها به موفقیت استقلال فکر می‌کنند و از همه آنها ممنونم.

استرس سرپرستی از بازیگری و مربیگری بیشتر است

مجیدی که در غیاب منصور پورحیدری سرپرست تیم استقلال شده است، راجع به قبول این مسئولیت خاطر نشان کرد: تا قبل از آنکه طبق حکم باشگاه به عنوان سرپرست کارم را شروع کنم، معتقد بودم استرس مربیگری بسیار بیشتر از بازیگری است، اما اکنون می‌بینم که استرس سرپرستی از هر دوی آنها بیشتر است. البته این پست متعلق به منصور پورحیدری است و من تا زمانی که او به تیم بازگردد هرگز روی صندلی وی نخواهم نشست و اکنون نیز به احترام حکم باشگاه این سمت را قبول کرده‌ام. همچنین یک پیراهن طراحی کرده‌ام و روی آن از منصورخان خواسته‌ام که هر چه زودتر بلند شوند. تا روزی که روی نیمکت حضور داشته باشم آن را بر تن خواهم کرد.

هوادار استقلال کجاست؟

مربی تیم فوتبال استقلال از هواداران این تیم گلایه کرد و ادامه داد: از هوادارن‌مان به خصوص در شهر تهران گله دارم. هواداران استقلال کجا هستند؟ چه کسانی هواداران را از ما دور کردند؟ هوادار استقلال را چه کسی ناراحت کرده است که در ورزشگاه حاضر نمی‌شود؟ برای همه ما جای سؤال چرا امروز که در کورس قهرمانی هستیم کسی به ورزشگاه نمی‌آید. من به عنوان عضوی از تیم استقلال از هواداران خواهش می‌کنم که ما را حمایت کنند، زیرا حضور آنها پیش‌نیاز قهرمانی تیم است و اگر به ورزشگاه نمی‌آیند نباید انتظار قهرمانی از تیم داشته باشند.

فرهاد همه بازی‌های استقلال را مستقیم تماشا می‌کند

وی در ادامه با اعلام اینکه برادرش همواره پیگیر بازی‌های استقلال است، گفت: همیشه به دلیل اهمیت بالایی که پیراهن آبی برای برادرم دارد، پیگیر وضعیت تیم است. او حتی زمانی که مانند این روزها در اسپانیا حضور دارد هم بازی‌ها را مانند بازی با صبا مستقیم نگاه می‌کند. البته این روزها او هم مانند همه پیگیر وضعیت پورحیدری است و روز گذشته با اشک جویای آخرین وضعیت منصور خان شد و برای گذارندن روند درمانی‌اش در اسپانیا اعلام آمادگی کرد.

از اعتماد مظلومی ممنونم

مجیدی در خاتمه از سرمربی تیم فوتبال استقلال تشکر کرد و اظهار داشت: از مظلومی برای اعتمادی که به من دارد، ممنونم، چه در ابتدای فصل که به عنوان یک مربی و چه امروز که به عنوان سرپرست مرا به باشگاه معرفی کرد. از کادر فنی، پزشکی و تدارکات باشگاه کسب رخصت می‌کنم و از همه بازیکنان تیم درخواست دارم در این مدت مرا همراهی کنند، زیرا سرپرستی کار سخت و خسته کننده‌ای است، ولی من با همه وجود این کار را برای استقلال انجام خواهم داد.