به نقل از مارکا اسپانیا، شایعه‌های زیادی درباره جدایی یا ماندن گواردیولا در بایرن مونیخ به گوش می‌رسد. این سرمربی اسپانیایی بعد از پیروزی تیمش در جام حذفی آلمان اعلام کرد که هفته آینده تکلیف او مشخص خواهد شد اما به نظر می‌رسد که او می خواهد بایرن را ترک کند.

روزنامه مارکا اسپانیا از جدایی قطعی گواردیولا از بایرن مونیخ سخن به میان آورد و تاکید کرد که سرمربی بایرن برای ماندن در این تیم آلمانی، مشکل مالی ندارد بلکه او به این نتیجه رسیده که دیگر نمی‌تواند در بایرن خوب ظاهر شود.

کارل هاینس رومنیگه، رئیس اجرایی باشگاه بایرن مونیخ بارها اعلام کرده که دوست دارد گواردیولا در بایرن باقی بماند و نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرد تا این مربی بزرگ را حفظ کند اما به نظر می‌رسد خود گواردیولا به دنبال جدایی از باواریایی‌ها است.

قرارداد گواردیولا با بایرن تابستان آینده به پایان خواهد رسید و اگر او قصد جدایی و یا ماندن در بایرن را دارد باید هرچه زوتر تصمیم نهایی‌اش را اعلام کند تا سران این باشگاه آلمانی مذاکرات خود با جانشین او را شروع کنند.

پاری سن ژرمن، چلسی، منچستریونایتد و منچسترسیتی از مشتریان اصلی گواردیولا هستند و هر کدام از این تیم‌ها حاضر هستند برای جذب این مربی، رقم بالایی پرداخت کنند.

بایرن مونیخ در فصل جاری عملکرد درخشانی در بوندسلیگا و لیگ قهرمانان اروپا داشت و یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی در این دو جام به شمار می‌آید.