علی سامره که هنوز برای گلی که قبل از دقیقه یک دربی استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه تبریز و برای سال های موفق بازی اش در استقلال، یکی از محبوب ترین هاست. البته محبوبیتش این روزها برای استقلالی ها بیشتر شده. او که پیشتر دربی های رده های نوجوانان و جوانان را هم پر گل از پرسپولیسی ها برده بود، این بار در رده سنی امید توانست با تیمش، رقیب را ۶ تایی کند. عددی که تصویری کابوس وار برای استقلالی ها دارد. از سال ۱۳۵۲ تا همین حالا برای شان کری می خوانند.

نسل های هواداران عوض می شوند و این کری ادامه دارد. برایش سالگرد می گیرند، استقلالی ها به رهبری فتح الله زاده برایش روایت غیر واقعی می تراشند و باز آن ۶ تای ۵۲ سر جایش است اما حالا استقلالی ها یک برد شیرین دارند که به آن بنازند. تیم امیدهای شان، یعنی زیر ۲۱ ساله های باشگاه شان که باید در ۲ سال اینده تیم اصلی را تغذیه کنند، ۶ گل به رقیب سنتی زده اند و حسابی ترکاندند. حالا استقلال جوان برای این پیروزی، علی سامره را لایق نامزدی برای رهبری تیم اصلی دانسته است. کسی که احتمالا باید رقیبی باشد در آینده نزدیک برای دو گزینه محبوب این تیم یعنی علیرضا منصوریان و فرهاد مجیدی و شاید حتی جلوتر از فرهاد مجیدی که دوره های مربیگری را طی نکرده و علاقه ای هم نشان نمی دهد.

بعد از این پیروزی مهم، سامره واکنش جالبی به این برد داشت و گفت: «من و تیمم توانستیم بردی را سند بزنیم که هم عکاس ها از آن عکس گرفتند و هم فیلم بازی اش موجود است. حالا ما خیلی مستند پرسپولیس را ۶ تایی کردیم نه مثل برد آنها که سندی ندارد.» سالهاست که استقلالی ها تنها دلیل شان برای زیر سئوال بردن برد ۶ تایی پرسپولیس نداشتن فیلم و عکس است. چون به دلایلی عجیب آن بازی فیلمبرداری نشده. اینکه همزمان در سالن کشتی مسابقه جهانی بوده و همه دوربین ها آنجا بودند یا شایعاتی درباره اینکه خسروانی مالک وقت استقلال فیلم ها و عکس های آن بازی را با توجه به قدرت نظامی گری اش از بین برده است. هرچه هست از آن مسابقه سند موثقی نیست. البته این قدر شاهد زنده برای آن بازی هست که این شوخی استقلالی ها درباره نبود سند، فقط بخشی از کری ها باشد که برای جذابیت فوتبال خوانده می شود و. هستند مورخانی که می گویند آن بازی را در ورزشگاه بودند و از نزدیک دیدند اما وقتی اسم ورزشگاه را می گویند، درباره امجدیه حرف می زنند. یکی از آنهایی که این ادعا را دارد، مسعود بهنود است که این ادعای عجیب را چندی قبل در بی بی سی فارسی داشته و حتی نمی دانسته آن دربی در آزادی برگزار شده!

اگرچه این برد سامره در رده سنی امیدها بوده اما موجی از هیجان را برای استقلالی ها به همراه داشته و پرسپولیسی ها را بدجور دلسرد کرده است. جمشید شاه محمدی، سرمربی تیم سرخپوش درباره ناکامی اش گفته است: «ما سه روز زمین نداشتیم و تمرین کردیم.» او تقریبا می داند که اخراج می شود و این بهانه اش خیلی هم برایش حاشیه امنی ایجاد نمی کند. به عکس سامره که با یک برد به اوج رسیده، او با این شکست در بدترین شرایط فوتبالی اش قرار گرفته است و شاید حتی دوران مربی گری اش در پرسپولیس هم به کلی تمام شود!