هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر درحالی به پایان می رسد که مهم ترین بازی روز دوشنبه را پرسپولیس و گسترش فولاد برگزار می کنند.

در ادامه هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران سه دیدار در روز دوشنبه برگزار می شود.

* سیاه جامگان – ذوب آهن

سیاه جامگان از تیم هایی بود که تا قبل از تعطیلی لیگ وضعیت خوبی را پشت سر نمی گذاشت و این تیم در یک بحران فرو رفته بود. آنها در ۱۰ بازی گذشته شان هیچگاه پیروز نشده اند و اندوخته آنها از ۳۰ امتیاز ممکن تنها ۲ امتیاز بوده است. بی شک آنها کار بسیار سختی برابر ذوب آهن دارند. ذوب آهنی که در هفته قبلی لیگ برتر موفق شد تیم دیگر مشهد یعنی پدیده را با شکست بدرقه کند و یکی از آماده ترین تیم های لیگ ایران است.

به نظر نمی رسد که ذوب آهن کار خیلی سختی برابر سیاه جامگان داشته باشد مگر اینکه فرهاد کاظمی در تعطیلات لیگ تیمش را متحول کرده باشد.

سیاه جامگان در حال حاضر با ۸ امتیاز در رده پانزدهم رقابت های لیگ ایستاده و ذوب آهن با ۲۳ امتیاز در ره سوم قرار دارد و امیدوار است با پیروزی در این دیدار حداقل جایگاهش در لیگ برتر تثبیت شود.

تنها محروم این دیدار بهروز فروغی افشار از تیم سیاه جامگان مشهد است.

* استقلال خوزستان – پدیده مشهد

تنها تیم خوزستانی که روزهای خوبی را پشت سر می گذارد، استقلال خوزستان است. آنها ۴ هفته است که گل نخورده اند و در سیزده هفته گذشته هم در کل ۴ گل خورده اند و بهترین وضعیت دفاعی را دارند. در حالت عادی کفه ترازو به سمت آنها در بازی با پدیده مشهد سنگینی می کند ولی این احتمال هم وجود دارد که تعطیلی لیگ، استقلال خوزستان را از شرایط ایده آل دور کرده باشد.

رحیم مهدی زهیوی از استقلال خوزستان و مجتبی روشنگر از پدیده مشهد محرومان این دیدار هستند.

* پرسپولیس – گسترش فولاد تبریز

آخرین دیدار هفته چهاردهم را دو تیم پرسپولیس و گسترش فولاد در تهران برگزار می کنند. پرسپولیسی ها امیدوارند بعد از پشت سر گذاشتن اردو در کیش بتوانند روند رو به رشد خودشان را ادامه دهند و کم کم به جمع بالا نشینان لیگ برتر اضافه شوند. آنها فصل قبل در تهران برابر گسترش فولاد به تساوی دو بر دو رضایت دادند ولی تیم فعلیشان به مراتب منسجم تر از سال گذشته است و این مسئله می تواند به آنها امید بازی بهتر را بدهد هرچند که گسترش فولاد هم در فصل جاری تیمی دست و پا بسته نشان نداده است.

مشکل بزرگ برانکو در این دیدار غیبت دو بازیکنش به دلیل محرومیت است. دو بازیکنی که بار بزرگی از کار تهاجمی را به دوش می کشند. مهدی طارمی و علی علیپور دو بازیکنی هستند که در این دیدار محروم هستند و برانکو احتمالا روی بنگستون در این دیدار حساب ویژه ای می کند.

پرسپولیس در حال حاضر هفت هفته است که شکست نخورده است و برانکو امیدوار است با پیروزی تیمش در این دیدار ۲۲ امتیازی شود به جمع بالانشینان لیگ اضافه شود. در حال حاضر پرسپولیس با ۱۹ امتیاز در رده هشتم قرار دارد و در آن سو گسترش فولاد با ۲۰ امتیاز ر رده ششم ایستاده است.

- سیاه جامگان – ذوب آهن ساعت ۱۴:۳۰

- استقلال خوزستان – پدیده مشهد ساعت ۱۵:۰۰

- پرسپولیس – گسترش فولاد ساعت ۱۶:۲۰