آخرین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال روز چهارشنبه ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه بین دو تیم استقلال و نفت در ورزشگاه تختی برگزار می‌شود.

در این بازی شانس استقلال روی کاغذ برای پیروزی بیش از ۸۵ درصد است. استقلال این روزها یک تیم قدرتمند است که با ۲۵ امتیاز در صدر جدول لیگ ایستاده و مدعی اول قهرمانی نیم فصل لیگ هم هست. آبی‌پوشان در جام حذفی نیز حضور قدرتمند دارند و تلاش می‌کنند در این جام هم به فینال برسند و قهرمان شوند.

تیم نفت اما در این فصل در رده دوازدهم جدول لیگ قرار دارد و فقط دو برد در این فصل داشته است. شاید بازگشت ایمان مبعلی بزرگترین برگ برنده علیرضا منصوریان در بازی با استقلال باشد. مبعلی که در فوتبال ایران به او لقب مهندس در تیم نفت داده‌اند برای این بازی انگیزه‌های فراوانی دارد.

علی منصوریان(سرمربی نفت) چهره محبوبی نزد هواداران استقلال است اما آنها قطعا تیم‌شان را از منصوریان بیشتر دوست دارند و به همین دلیل خواهان حذف تیم نفت حتی با منصوریان هستند.

منصوریان در ابتدای فصل بعد از کش و قوس فراوان در نفت ماند و سرمربی استقلال نشد و اکنون باید مقابل تیم محبوب خودش قرار بگیرد و منصوریان گفته با کاپشن آبی روی نیمکت نفت مقابل استقلال خواهد نشست.

نفت در آخرین مسابقه‌اش در لیگ مقابل سپاهان ۲ بر یک شکست خورد و استقلال در اهواز تیم فولاد را شکست داد. بعید است نفت بتواند استقلال را حذف کند اما جام حذفی جام شگفتی‌هاست و باید دید شاگردان منصوریان می‌توانند مقابل شاگردان پرویز مظلومی شگفتی ساز شوند یا استقلال با یک برد راحت به نیمه نهایی صعود خواهد کرد و به مصاف تیم تراکتورسازی می‌رود.

استقلال در لیگ برتر دو بر یک نفت را شکست داده است در آن بازی امید ابراهیمی از روی نقطه پنالتی و میلاد فخرالدینی برای استقلال گلزنی کردند. استقلال نسبت به هفته پنجم لیگ برتر بسیار آماده‌تر و هماهنگ‌تر شده است.

مسیر استقلال تا یک چهارم جام حذفی:

استقلال ۵ - شهرداری سمنان صفر / استقلال ۳ - فولاد خوزستان یک

مسیر نفت تا یک چهارم جام حذفی:

نفت ۵ - دیانای باقر شهر یک / نفت ۴ - پدیده ۲(ضربات پنالتی)