رضا عنایتی در خصوص شرایط سیاه‌جامگان به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: اوضاع تیم ما بد نیست و سعی کردیم در تعطیلات لیگ برتر روی مسائل روحی و روانی کار کنیم و کادر فنی هم در تمرینات تاکتیکی، نکات فنی را به بازیکنان گوشزد کرد. ما ریکاوری خوبی داشتیم و امیدوارم با اعتمادبه‌نفس بیشتری لیگ را شروع کنیم، در ضمن امیدوارم بازیکنان جوان ما قدر بازی کردن در لیگ برتر را بدانند، چون این فرصت به‌سادگی نصیب هر بازیکنی نمی‌شود.

وی در مورد بازی روز جمعه تیمش در تبریز مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: در لیگ برتر بازی آسان وجود ندارد. ما در مسابقات سخت بهتر بازی می‌کنیم و امیدوارم در تبریز از تراکتورسازی امتیاز بگیریم. بازیکنان ما باید با احساس مسئولیت بیشتری بازی کنند و بدانند که خیلی‌ها در این آرزو هستند که جای آنها باشند.

عنایتی در مورد اینکه کدام تیم از لحاظ فوتبالی در قواره قهرمانی است، تصریح کرد: از حالا که نمی‌توان چیزی را پیش‌بینی کرد، ولی اگر بخواهیم ۱۱ هفته گذشته را ملاک قرار بدهیم، باید بگویم که ذوب‌آهن بخت اول قهرمانی است. آنها واقعا خوب بازی می‌کنند و خوب هم نتیجه می‌گیرند و باید به این تیم احترام گذاشت. ذوب‌آهن یک مجموعه کامل است.

مهاجم سیاه‌جامگان با تایید پیشنهاد فرهاد کاظمی به او برای تمدید قراردادش گفت: این موضوع صحت دارد و ایشان از من خواست که قراردادم را تمدید کنم. هیچ‌کس نمی‌تواند آینده را پیش‌بینی کند و من فعلا هدفم موفقیت تیم است. درضمن این را هم بگویم که آقای کاظمی همیشه به من لطف دارد.

مهاجم سیاه‌جامگان که مدتی قبل گفته بود قطعا در پایان این فصل از فوتبال خداحافظی خواهد کرد، در خصوص اینکه آیا احتمال دارد تصمیمش عوض شود عنوان کرد: در فوتبال هر اتفاقی ممکن است رخ دهد و شاید تصمیم من عوض شود و در پایان فصل خداحافظی نکنم.