علی کفاشیان درباره وضعیت تیم فوتبال امید که در حال حاضر برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک ریو آماده می‌شود، گفت: تیم امید بهترین تدارک و اردوها را داشته و درخواست‌هایی که کادرفنی از ما خواسته انجام شده است. این تیم در دبی حضور دارد و امروز بازی دوستانه‌ای با استرالیا خواهد داشت. این اردوهای تدارکاتی دوباره برگزار خواهد شد و تیم امید اردوی دیگری خواهد داشت تا برای حضور در انتخابی المپیک به خوبی آماده شود.

وی در خصوص اینکه تیم امید با بازیکنان فعلی و تدارکی که داشته چقدر شانس صعود به المپیک را دارد و آینده این تیم چه خواهد شد، گفت: روی این تیم سرمایه‌گذاری شده و قطعاً این سرمایه‌گذاری برای آینده تیم ملی است که هدر نمی‌رود. این بازیکنان اگر بتوانند با همین اعتمادبه‌نفس و حفظ آمادگی در مسابقات شرکت کنند و کادرفنی برنامه‌ها را به خوبی پیاده کند، این تیم لیاقت رفتن به المپیک را دارد و قطعاً جزو سه تیم اول آسیا خواهیم بود.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه چه کارهایی باید صورت بگیرد تا تیم امید به المپیک برسد خاطرنشان کرد: بازیکنان تیم امید جزو آنهایی هستند که در تیم‌های خود در لیگ بازی می‌کنند. این بازیکنان بعد از اردوها نیز به لیگ برگشته و برای تیم‌های خود بازی می‌کنند که باید در بازی‌های باشگاهی خودشان را به خوبی نشان دهند. مسئله بعدی اینکه کادرفنی باید مطالعه دقیقی روی حریفان داشته باشد و تفکری را برای رویارویی با حریفان در نظر بگیرد. کادرفنی باید با همین تفکر در آخرین اردوها آمادگی بازیکنان را حفظ کرده تا تیم به مسابقات اعزام شود. امیدواریم کادرفنی مطالعه بیشتری درباره حریفان داشته باشد.

کفاشیان که با رادیو ورزش صحبت می‌کرد، درباره اینکه چطور می‌گوید تیم امید می‌تواند جزو سه تیم برتر آسیا شود و سهمیه المپیک بگیرد در حالی که در مرحله قبلی به عنوان تیم دوم صعود کرده است، عنوان کرد: درست است که به عنوان تیم دوم صعود کردیم، اما شرایط‌مان نسبت به دوره قبلی خیلی فرق کرده است. ضمن اینکه در مسابقات اگر بچه‌های ما با تیم‌های قوی‌تر روبرو شوند، بازی بهتری ارائه می‌کنند. این دوره هم بازیکنان خوبی در تیم امید داریم و امیدوارم شرایط به وجود بیاید تا راه را برای رفتن به المپیک هموار کنیم.

وی درباره اینکه حاشیه‌ها ضربه زیادی به تیم‌ها زده است که این مسئله پیش از این در قبال تیم ملی رخ داد و حالا چه تدبیری وجود دارد تا تیم امید اسیر حواشی نشود، گفت: بالاخره حاشیه‌ها همیشه وجود دارد و برخی رسانه‌ها مسائل را رعایت نمی‌کنند و حاشیه‌ها را به وجود می‌آورند. همیشه اعتقاد داریم که یار دوازدهم فوتبال، رسانه‌ها هستند و آنها باید باید حمایت کنند. مطمئناً اگر حمایت از سوی رسانه‌ها به وجود بیاید، کمتر مشکلی پیش خواهد آمد.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به وضعیت تیم امید و دوری این تیم از حواشی افزود: در فدراسیون با تشکیلاتی که داریم، از کادرفنی و سرپرستی تیم امید حمایت کردیم و این حمایت کامل بوده و تا مسابقات المپیک هم قطعاً این حمایت‌ها از سوی فدراسیون فوتبال خواهد بود.

کفاشیان در پاسخ به این سؤال که راهکارش برای دور شدن تیم امید از حواشی چیست، اظهار داشت: می‌توانیم شرایط آرامی را برای تیم امید ایجاد کنیم. اگر نقاط ضعفی وجود دارد، به جای بیان کردن در رسانه‌ها پشت درهای بسته به خودشان بگوییم تا حاشیه‌ای به وجود نیاید.

وی درباره تخفیف ۴۰میلیاردی سازمان لیگ به اسپانسر لیگ برتر فوتبال گفت: این تخفیف هنوز به اسپانسر داده نشده است. بندهایی در قرارداد آمده که اسپانسر ادعا دارد این خواسته‌ها و بندها اجرایی نشده و سازمان لیگ هم گروهی را برای بررسی این مسئله تشکیل داد. این گروه در هیئت رئیسه تشکیل شد که به بررسی بندهای قرارداد پرداختند و پیشنهاد شد بخشی از مبلغ را کم کنیم، اما هنوز این اتفاق رخ نداده است. اگر هم قرار تخفیفی به اسپانسر بدهیم، در هیئت رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باید تصویب شود.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره جلسه هم‌اندیشی امروز مدیران باشگاهی در سازمان لیگ نیز گفت: این جلسه خواست معاون ورزشی وزارت ورزش‌وجوانان بود که درباره داوری‌ها برگزار می‌شود تا اگر پیشنهادی وجود دارد، داده شود.