رضا حسنی‌خو در رابطه با آخرین وضعیت پرونده کی‌روش و آل‌اشپورت گفت: ما بررسی‌های لازم را انجام دادیم و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد. چون که قرارداد لازمه امضا شده و کفاشیان نیز زیر آن‌را امضا کرده بود. مسئولان مرتبط در جریان این مساله بوده‌اند. اگر کسی در این مورد شکایتی دارد، آن را به ما بدهد تا بررسی‌های لازم را انجام دهیم. اما طبق بررسی‌های ما مشکل خاصی وجود ندارد.

وی افزود: قرارداد بین کی‌روش و اسپانسر قبل از این قضایا صورت گرفته و توافقات نیز در آن زمان انجام شده است. البته من از همینجا به اسپانسر هم می‌گویم که اگر اعتراضی دارند، مدارکشان را ارائه کنند تا ما دنبال کنیم. اما تا الان از نظر ما اتفاق خاصی نیفتاده است. زیرا در این تفاهم نامه هم امضای اسپانسر و هم امضای سرمربی و وکیل ایشان نیز وجود دارد. همچنین خود علی کفاشیان نیز این قرارداد را امضا کرده بود.

رئیس حراست وزارت ورزش و جوانان در رابطه با نقش وزارت ورزش در درگیری‌های به وجود آمده بین اسدی و کی‌روش خاطر نشان کرد: یک جلسه در این باره برگزار شد و به فدراسیون و سایر دوستان تذکر لازم داده شده است. من فکر می‌کنم که فدراسیون باید نقش جدی‌تری در این موضوع ایفا کند. به هر حال علیرضا اسدی دبیر کل فدراسیون است و کی‌روش نیز سرمربی تیم ملی است. به اعتقاد من نقش کفاشیان در این موضوع باید خیلی جدی‌تر باشد و بیشتر پای کار باشد. کفاشیان باید این مشکلات را برطرف کند.

وی تصریح کرد: هیچ کس این فضای حاکم را نمی‌پسندد. به هر حال تیم ملی مسابقات مهمی را پیش رو دارد و نباید پیش از این بازی‌ها تنش را تجربه کند. زیرا این اختلافات به مردم و تیم ملی آسیب می‌رساند. خواهش من از فعالان در حوزه ورزش این است که اگر اختلافی نیز وجود دارد، به رسانه‌ها کشیده نشود و در اتاق‌های در بسته مشکلاتمان را حل کنیم. از رسانه‌ها نیز خواهش می‌کنم که به این موضوعات دامن نزنند. زیرا دود این اختلافات در چشم مردم می‌رود.

حسنی خو در خصوص موضع وزارت ورزش و جوانان در قبال ادامه همکاری با کارلوس کی‌روش تصریح کرد: ممکن است که در وزارت برخی از دوستان نظرات شخصی و کارشناسی داشته باشند. اما جمع بندی کارشناسی وزارت ورزش این است که در حال حاضر رفتن کارلوس کی‌روش از فوتبال ایران به مصلحت نیست و ایشان باید به کارش در تیم ملی ادامه دهد. وزارت ورزش مخالف ادامه همکاری با کی‌روش نیست.

وی تاکید کرد: برخی اظهار نظرات شخصی در این میان مطرح می‌شود. البته فدراسیون در خصوص کی‌روش تصمیم گیرنده است و وزارت نیز باید کمک های لازم را انجام دهد و چوب لای چرخ کسی نگذارد تا تیم ملی بدون دغدغه کارش را ادامه دهد.

رئیس حراست وزارت ورزش در رابطه با آخرین وضعیت تبلیغات محیطی برای فوتبال گفت: تا آنجا که من اطلاع دارم تبلیغات محیطی به صورت دو ساله اجاره داده شده و امسال نیز سال آخر این قرارداد است و برای سال آتی مزایده جدید باید انجام شود.

وی تصریح کرد: در بحثتبلیغات محیطی باید بگویم که در سه سال گذشته به ترتیب ۱۴،۱۶و ۱۸ میلیارد و در مجموع ۴۸ میلیارد برای سه سال پرداخت شده است. شرکت ایران نوین برای دو سال ۱۶۰ میلیارد قرارداد بسته است. اما یک عده نمی‌خواهند که این شرکت به خوبی کارش را انجام دهد و چوب لای چرخ می‌گذارند

حسنی‌خو گفت: شاید این شرکت تا الان به همه تعهداتش عمل نکرده باشد، اما تا جایی که من در جریان هستم این شرکت تا الان بیش از ۴۰ میلیارد تومان پرداختی داشته که نسبت به سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است. این موضوع اگر به صورت کامل محقق شود، برای فوتبال آینده ما مفید خواهد بود. عده‌ای چوب لای چرخ می‌گذارند تا این کار محقق نشود.

وی افزود: ما پیگیری‌های لازم را انجام دادیم. اما همه ما باید کمک کنیم تا این ۱۶۰ میلیارد محقق شود. بعضی به خاطر مشکلاتی که با فدراسیون و سازمان لیگ دارند و شاید هم به خاطر علایق شخصی، نمی‌خواهند اجازه دهند که این شرکت موفق شود. حتی برخی به خاطر مشکلات شخصی سنگ اندازی می‌کنند.

رئیس حراست وزارت ورزش و جوانان در واکنش به اظهارات طاهری که اعلام کرده بودکه داوری‌ها از قصد به ضرر پرسپولیس است، خاطرنشان کرد: من به این نتیجه نرسیده‌ایم که این اشتباهات داوری مهندسی شده باشد. این موضوع را خود فدراسیون فوتبال و کمیته داوران باید پیگیری کنند. وزیر محترم هم از سجادی خواستند که به این موضوع ورود کند و سجادی هم از کمیته داوران خواسته تا وضعیت داوری‌ها بهبود یابد. ما مستندی در رابطه با اینکه این اشتباهات داوری مهندسی شده است نداریم. اگر کسی چنین مستنداتی دارند، رو کنند تا ما هم پیگیری کنیم.

حسنی‌خو اضافه کرد: من این موضوع را که برخی‌ دست‌هایی در کار است تا استقلال و پرسپولیس نتیجه نگیرند را قبول ندارم.. هر کس حرفی می‌زند باید سند ارائه کند. فرقی نمی‌کند که طاهری بخواهد این بحثها را مطرح کند یا فرد دیگری. استقلال فعلا در صدر جدول قرار دارد. اگر حرفی زده می‌شود که این اشتباهات مهندسی شده است، باید مدرک رو شود و نمی‌توانیم بدون مدرک صحبت کنیم. فعلا سجادی این موضوع را پیگیری می‌کند.

وی در رابطه با اینکه گفته می‌شود برخی از مدیران اسبق پرسپولیس پرونده قضایی دارند، گفت: یک پرونده ای تشکیل و به قوه قضاییه ارسال شد که ما هم منتظر رسیدگی آنها هستیم. تا زمانی که کسی محکوم نشود اسمی را نمی‌توان مطرح کرد.

حسنی خو در پاسخ به این پرسش که چقدر ورزش را پاک می‌بیند، اظهار کرد: ورزش هم جزئی از اجتماع است. من قبول ندارم که ورزش را به داشتن فساد محکوم می‌کنند. عده‌ای فقط شعار می‌دهند که این ورزش دارای فساد است. اما من می‌گویم که هر کس ورزش را به داشتن فساد محکوم می‌کند، مدارکش را رو کند تا ما این فساد ها را بررسی کنیم. اگر فردی بدون مدرک ورزش را به داشتن فساد محکوم می‌کند، خودش فاسد است. چون اتهام می‌زند. ما

وی در خصوص گزارشات مجلس در رابطه با فساد در ورزش گفت: من این گزارش را ندیدم. اما خواهش ما این است که این گزارش را آشکار کنند. باید این گزارش علنی شود تا با متخلفان برخورد شود. برای مثال مدیر کل حقوقی ما بازداشت شده و ما این موضوع را اعلام کردیم. ما در جایی که در آن فساد است برخورد می‌کنیم و در آنجا که شایعه مطرح می‌شود، با شایعه پرداز برخورد خواهیم کرد.