رافائل بنیتس سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید در نشست خبری پس از بازی تیمش برابر سویا که با نتیجه ۳ بر ۲ به سود حریف آندلوسی به پایان رسید گفت: شکست بسیار تلخی خوردیم اما برابر بارسلونا همه چیز را جبران خواهیم کرد و به روزهای خوب خود باز خواهیم گشت. رئال مادرید باید تن به یک تغییر جدی بدهد و از این رخوت خارج شود.

بنیتس ادامه داد: از عملکرد مردانم در میانه زمین اصلا راضی نیستم و معتقدم که باید خیلی بهتر بازی می‌کردند. در کل بازیکنانم تلاش خود را کردند اما نکاتی هست که باید در تمرینات آینده به آنها گوشزد شود.

رافائل بنیتس درباره ال کلاسیکودربی خاطرنشان کرد: دو هفته زمان داریم و مصدومانمان را برای آن بازی در اختیار خواهیم داشت. ال کلاسیکو یک بازی متفاوت است و تیم باید در مقابل بارسلونا به شکست امشب واکنش نشان داده و جبران مافات کند. زمان داریم تا خودمان را به سطح موردنظرمان برسانیم.

ئال مادرید که در ورزشگاه رامون سانچس میهمان سویا بود، ۳ بر ۲ بازنده شد. کهکشانی‌ها ۴ بازی قبل در سال ۲۰۱۴ آخرین مرتبه از سویا شکست خورده بودند. در مصاف انجام گرفته که ۴۰۳۷۷ تماشاگر داشت، سرخیو راموس و جیمز رودیگس برای مادریدی‌ها گل زدند. در حالیکه سیرو ایموبیله ۳۶، بانگا ۶۱ و یورنته ۷۴ با گل های خود باعثبرتری میزبان شدند.