جیمی کاراگر، مدافع و کاپیتان پیشین تیم فوتبال لیورپول که اکنون به عنوان مجری شبکه BT‌ اسپورت انگلیس فعالیت دارد، به ژوزه مورینیو توصیه کرد به جای بهانه آوردن برای توجیه بحرانی که چلسی در این فصل دچارش شده است، واقعیت ضعیف شدن تیمش را بپذیرد.

کاراگر گفت: مورینیو باید برخی چیزها را تغییر دهد و این مصاحبه‌هایی را که انجام می‌دهد هم باید متوقف شوند، چون چنین مصاحبه‌هایی برای او و برای باشگاه چلسی شرم‌آور هستند. شاید او دارد تلاش می‌کند که یک ذهنیت خاص را به تیم القا کند، اما من فکر نمی‌کنم که بازیکنانش کاملاً با این رویکرد که داوران همیشه مقصر باخت تیم هستند، موافق باشند. چلسی برابر لیورپول بسیار ضعیف بازی کرد. مورینیو باید این هذیان‌گویی‌هایش را تمام کند، اینکه تمام دنیا دشمن او هستند، چون این‌طور نیست.

با وجود انتقاد شدید‌اللحن از مورینیو، کاراگر به هیئت مدیره باشگاه چلسی توصیه کرد که همچنان به مورینیو برای نجات تیم اعتماد کنند، ضمن اینکه بازیکنان تیم هم باید مسئولیت‌پذیرتر باشند.

وی تأکید کرد: من جزو طرفداران پروپاقرص مورینیو هستم و دوست دارم که او بماند، چون در باشگاه چلسی در گذشته تغییرات فراوانی ایجاد کرده است. عملکرد بازیکنان چلسی شوکه‌کننده بوده است. فکر می‌کنم الان بیشتر باید آنها را مقصر بدانیم هرچند همیشه این سرمربی تیم است که در کانون توجه قرار می‌گیرد.

چلسی در این فصل در ۱۱ بازی‌اش در لیگ برتر شش بار شکست خورده است و به همین دلیل با ۱۴ امتیاز اختلاف با صدر جدول، در رده پانزدهم قرار دارد.