به نقل از یورو اسپورت، یحیی توره یکی از بهترین هافبک‌های تاریخ لیگ برتر انگلیس به شمار می‌آید. او بازی‌های درخشانی را برای منچسترسیتی به نمایش گذاشته و با این تیم توانسته است دو بار عنوان قهرمانی را در رقابت‌های لیگ جزیره به دست آورد.

این هافبک ساحل‌عاجی در نشست خبری قبل از دیدار با سویا به شدت از رسانه‌های انگلیسی انتقاد و تاکید کرد که به خاطر این رفتار نامناسبی که با او می‌شود، اجازه نخواهد داد که فرزندانش فوتبالیست شوند.

او گفت: اصلا دوست ندارم که فرزندانم روزهای سختی را که من با آنها روبه‌رو شده‌ام تجربه کنند. من فشار زیادی را تحمل کرده و درد زیادی کشیده‌ام. همه فکر می‌کنند که من مرد خوشحالی هستم؛ چرا که جام‌های زیادی را به دست آورده‌ام و پول زیادی دارم اما این گونه نیست. من خوشبخت نیستم.

او ادامه داد: بدترین روزهای من با منچسترسیتی به فصل ۲۰۱۵ - ۲۰۱۴ برمی‌گردد. ما فصل قبل نتوانستیم جام قهرمانی را بالای سر ببریم. مجبور بودم که تیم ملی کشورم را در جام ملت‌های آفریقا همراهی کنم و توانستیم که در آن رقابت‌ها جام قهرمانی را بالای سر ببریم. دو ماه دور از سیتی بودیم. وقتی تیم نتیجه نگرفت همه به انتقاد از من پرداخته و نوشتند که دلیل اصلی ناکامی منچسترسیتی هستم. با آن که فصل قبل بسیار از من انتقاد شد اما ۱۲ گل به ثمر رساندم. من از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ موفق شدم که ۲۰ گل به ثمر برسانم اما کسی از من یاد نکرد. نه جایزه‌ای به من دادند و نه سخنانی در ستایش از من بر زبان آوردند.

ستاره سابق آبی - اناری‌ها در ادامه سخنان خود گفت: در انگلیس وقتی یک بازیکن بد ظاهر می‌شود به شدت از او انتقاد می‌کنند اما وقتی خوب کار می کند سخنی را در ستایش از او بر زبان نمی‌آورند. چنین روشی بسیار ناراحتم می‌کند. واقعا خسته و ناراحت هستم. سخنانی گفته می‌شود که نباید بر زبان آورده می‌شدند. وقتی رسانه‌ها نقد می‌کنند باید هم از بدی‌های یک بازیکن سخن به میان آید و هم از خوبی‌ها. آیا این‌ گونه نیست؟

توره در ادامه سخنان خود به نژادپرستی رسانه‌های انگلیسی اشاره کرد و گفت: ما بازیکنان آفریقایی وقتی بد بازی می‌کنیم انتقادهای زیادی را می‌شنویم. انگار دنیا روی سر ما خراب شده است اما وقتی خوب بازی می‌کنیم حداقل انتظار داریم که از ما تقدیر شود. ما پیشرفت خوبی در فوتبال جزیره داشته‌ایم و به این موضوع ایمان دارم. وقتی در سال ۲۰۱۰ به منچسترسیتی پیوستم بسیاری نوشتند که باعثاز کار انداختن سرعت تیمی سیتی می‌شوم. رسانه‌ها از حقوق بالای من سخن به میان آوردند و نوشتند که پیوستن من به سیتی با چنین رقمی لکه ننگ برای این باشگاه است اما من با بازی‌های خوبی که به نمایش گذاشتم نشان دادم که چه بازیکن با ارزشی برای سیتی هستم.

این بازیکن ساحل‌عاجی در پایان سخنان خود گفت: باید این سخن را بر زبان آورم. انسان‌های احمق زیادی هستند. وقتی که گفتم من در منچسترسیتی تغییر خواهم کرد چنین انسانی‌های احمقی من را مسخره کردند اما آیا این گونه نشد؟ من در سیتی بهترین بازی‌ها را به نمایش گذاشتم و زمینه را برای قهرمانی این تیم در لیگ جزیره مهیا کردم. درست است که به تنهایی این موفقیت را برای سیتی رقم نزدم و دیگر بازیکنان هم تلاش کردند اما رسانه‌ها نقشی را که من بر عهده داشتم نادیده گرفتند و این بسیار ناراحتم می‌کند.

منچستر سیتی در دیدار نخست خود در لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه دو بر یک برابر یوونتوس تن به شکست داد اما در دیدار دوم بوروسیا مونشن‌گلادباخ را از پیش رو برداشت. این تیم در دیدار سوم باید به مصاف سویا برود.