دروازه یان اسپانیایی منچستریونایتد از اینکه بازوبند کاپیتانی تیمش را برای اولین بار بر بازو بست ابراز خوشحالی کرد.

منچستریونایتد در اولین دیدار خود در جام اتحادیه موفق شد با کنار زدن ایپسویچ راهی مرحله بعد شود. در این دیدار لوئیس فان خال هلندی دست به تغییر و تحولات زیادی زد ولی در دروازه مانند چند بازی قبل از داوید دخیا استفاده کرد و این بازیکن با بازوبند کاپیتانی درون دروازه منچستر قرار گرفت تا با توجه به جنجال های نقل و انتقالات تابستانی، فان خال بار دیگر به دروازه بان اسپانیایی اطمینان خودش را نشان دهد.

داوید دخیا دروازه بان اسپانیایی در نقل و انتقالات تابستانی تقریبا از منچستر جدا شده بود و در آستانه حضور در رئال مادرید با ۲۹ میلیون پوند بود که البته این انتقال هیچ وقت جنبه واقعیت به خود نگرفت تا دخیا قراردادش را با منچستریونایتد به مدت ۴ سال دیگر تمدید کند.

او پس از اینکه به عنوان کاپیتان در بازی با ایپسویچ درون دروازه منچستر ایستاد گفت: برد با ارزشی به دست آوردیم و حالا به فکر بازی در مرحله بعدی هستیم. باید به پیشرفت خود ادامه دهیم. از اینکه در این بازی به عنوان کاپیتان درون دروازه منچستر قرار گرفتم خیلی خوشحالم و به آن افتخار می کنم.

در این دیدار رونی اولین گل بازی را به ثمر رساند. سپس نوبت به آندریاس پریرا جوان رسید تا گلزنی کند و سپس آنتونی مارسیال گل سوم یونایتد را در ادامه روند گلزنی های خود به ثمر رساند تا این بازی با برتری میزبان به پایان برسد.

پریرا ۱۹ ساله نیز واکنش خوبی به این برد داشت. او از خوان ماتا که اجازه داد ضربه کاشته را بزند تشکر کند. ضربه ای که منجر به گل منچستریونایتد شد.

پریرا درباره این موضوع گفت: من از خوان ماتات درخواست کردم تا توپ را به من بدهد. من و او در تمرینات زیاد ضربه کاشته تمرین می کنیم و او نیز به من اطمینان کرد و من هم خوشبختانه توانستم جواب اطمینان او را بدهم و گلزنی کنم. خیلی خوشحالم که توانستم اولین گل خودم را برای منچستریونایتد به ثمر برسانم. آن هم در خانه برابر هواداران مشتاق تیم. برای خودم و خانواده ام و البته برای مربی خوشحالم که به من اعتماد کرد و مرا در این دیدار بازی داد.

منچستریونایتد در دور بعدی جام اتحادیه باید با میدلزبورو به میدان برود و این هفته نیز باید در خانه از ساندرلند پذیرایی کند. یونایتد ها در بازی قبلی موفق شدند در سنت مری ساوت همپتون را شکست دهند و حالا در حالی باید برابر ساندرلند به میدان بروند که مارکوس روخو را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد تا یونایتدها با مشکل در خط دفاعی مواجه باشند.