سرخیو راموس می‌گوید هو شدن جرارد پیکه در بازی‌های اخیر تیم ملی اسپانیا و به وجود آمدن جوی منفی علیه او، نتیجه اشتباهی است که خودش مرتکب شده است.

به نظر می‌رسد که پیکه‌ با اظهارات کنایه‌آمیز چندی پیش خود درباره ناکامی‌ها فصل گذشته رئال مادرید، هو شدن سرود تیم ملی اسپانیا در فینال جام حذفی(توسط هواداران بارسا و اتلتیک بیلبائو) و حمایتش از استقلال کاتالونیا، اسپانیایی‌ها را علیه خود شورانده است و این همان اشتباهی است که راموس عقیده دارد، مدافع بارسلونا دارد تاوانش را می‌دهد.

راموس درباره پیکه ۲۸ساله که در بازی‌ اخیر اسپانیا برابر اسلواکی به شدت از سوی هواداران هو شد، گفت: همه ما اشتباه می‌کنیم و خود من اولین نفر هستم. هر یک از ما باید مسئولیت اشتباهاتی را که مرتکب می‌شویم، بپذیریم؛ اما شاید به‌خاطر رقابتی که میان بارسلونا و رئال مادرید وجود دارد، اقدامات اخیر پیکه این وضعیت را برایش به وجود آورده است.

راموس ادامه داد: من از آن دسته کسانی نیستم که وقتی چیزی می‌برند، وارد یکسری بازی‌ها می‌شوند. زمانی که چیزی ببرم به یاد کسانی که جزو محبوبانم نیستند، نمی‌افتم. چه با رفتارها و حرکات اخیر پیکه موافق باشیم چه مخالف، باید به تیم ملی فکر کنیم و جنجال‌هایی که به تیم ملی آسیب می‌رساند، نسازیم.