انتخاب سرمربی تیم ملی فوتسال هر روز دشوارتر می‌شود و گویا قرار است تیم ملی بدون سرمربی در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا شرکت کند چرا که هر روز مسئولان معرفی سرمربی تیم ملی را به فردا موکول می‌کنند و انگار نه انگار که تنها چندین ماه تا شروع رقابت‌های جام ملت‌ها باقی مانده است!

مسئولان کمیته فوتسال برای چندمین بار به سمت مذاکره با سرمربی اسپانیایی رفتند و بار دیگر نام خسوس کاندلاس را مطرح کردند. آقای پروفسوری که شاید واقعا دیگر قصد بازگشت به ایران را ندارد اما سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا مسئولان کمیته فوتسال اصرار به حضور او دارند! آیا واقعا این قدر سرمربی قحطی شده است که باید ۹ ماه منتظر پاسخ یک نفر باشیم؟! آن هم برای تیم ملی فوتسال ایران که در جایگاه ششمی دنیا قرار دارد و شاید خیلی‌ها آرزوی نشستن روی نیمکت این تیم را داشته باشند.

رئیس کمیته فوتسال پس از آخرین مذاکراتی که با خسوس داشت اعلام کرد که تا دوشنبه منتظر پاسخ او خواهیم بود، اما دوشنبه به سه‌شنبه موکول شد و هنوز هم خبری از تایید یا رد پیشنهاد ایران نشده است. کاری به پیشنهاد عجیب و غریب کمیته فوتسال نداریم که حاضر شد ۳ تغییر را در قرارداد خسوس ایجاد کند و حتی قرارداد امضا شده برای او ارسال کرد، اما سوال اصلی این است که چرا باید این قدر منتظر او ماند؟!

در حال حاضر هم به نظر می‌رسد حضور خسوس در ایران بسیار ضعیف باشد و سرمربی اسپانیایی قادر نخواهد بود که کشورش را ترک کند. حالا باید منتظر بود و دید که وضعیت نابسامان تیم ملی چه می‌شود و چه زمانی سرمربی تیم ملی مشخص می‌شود. یادمان نرود که خیلی زود دیر می‌شود، هرچند که تاکنون هم خیلی دیر شده است.