به نقل از دیلی اکسپرس، در طول فصل نقل و انتقال‌های تابستانی صحبت‌های زیادی در مورد پیوستن داوید دخیا به باشگاه رئال مادرید وجود داشت اما این انتقال در روز پایانی نقل و انتقال‌ها نیز بنا به دلایلی انجام نشد.

سران باشگاه رئال مادرید اعلام کردند یونایتدها مدارک این بازیکن را خیلی دیر به دفتر باشگاه رئال فرستادند و آنها زمان کافی نداشتند تا نام دخیا را در فدراسیون فوتبال اسپانیا به عنوان بازیکن رئال مادرید ثبت کنند. پس از این اتفاق، فلورنتینو پرس، رییس رئال، یونایتدها را به کارشکنی و بی‌تجربگی متهم کرد اما سران منچستریونایتد نیز به دفاع از خود پرداخته و اعلام کردند مدارک را به موقع ارسال کرده‌اند.

داوید دخیا که خودش را برای حضور در رئال مادرید آماده می‌کرد، در ترکیب منچستریوونایتد هم به میدان نمی‌رفت. به همین دلیل صحبت‌های زیادی در مورد حضور این دروازه‌بان اسپانیایی در رئال، در پنجره نقل و انتقال‌های زمستانی به گوش می‌رسید. با توجه به اینکه قرارداد دخیا با شیاطین سرخ تا پایان فصل جاری اعتبار دارد، سران یونایتد باید برای تمدید قرارداد این بازیکن اقدام می‌کردند اما لوییس فان خال، سرمربی منچستریونایتد بارها اعلام کرده بود تا مشخص نشدن تصمیم نهایی دخیا، هیچ اقدامی انجام نخواهند داد.

با توجه به اینکه دخیا آزاد است در پنجره نقل و انتقال‌های زمستانی با هر باشگاهی که دوست دارد وارد مذاکرده شود اما به نظر می‌رسد این بازیکن ۲۴ ساله به خاطر اتفاق‌هایی که در روز پایانی نقل و انتقال‌های تابستانی برایش رخ داد و در نهایت هم به رئال مادرید نرفت، سرخورده شده و علاقه‌ای برای پیوستن به این تیم در زمستان هم ندارد. حال باید صبر کرد و دید آیا سران یونایتد می‌توانند این بازیکن را متقاعد به ماندن در اولدترافورد کنند یا نه.