حسین فرکی که تیمش با ۹ امتیاز در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفته و با پیروزی اخیر مقابل پر‌سپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ به نهمین برد متوالی تیمش دست یافت، درباره مسائل مختلفی به گفت‌و‌گو پرداخت.

* سومین پیروزی در لیگ برتر را مقابل دوست قدیمی‌تان برانکو ایوانکوویچ به دست آوردید، علاوه بر نتیجه‌ تیم‌تان بازی خوبی را هم به نمایش گذاشت.

- خوشحالم از این که به پیروزی رسیدیم. در این بازی دو اتفاق خوب رخ داد. نخست کسب سه امتیاز بود و دیگر این که همیشه اعلام کرده بودم که طرفدار فو‌تبا‌ل زیبا و پر گل هستم؛ فو‌تبا‌لی که تماشاگران از دیدن آن لذت ببرند و این اتفاق در بازی مقابل پر‌سپولیس رخ داد. حق طبیعی تماشاگران است که از دیدن فو‌تبا‌ل لذت ببرند. این اتفاق خوب را به فال نیک می‌گیرم. تشکر می‌کنم از هو‌اد‌ا‌رانی که در تمام طول بازی از ما حمایت کردند. حتی در شرایطی که از پر‌سپولیس دو بر یک عقب افتاده بودیم.

* در این بازی سپاهان دو گل پی در پی روی حرکت سریع مهاجمان پر‌سپولیس دریافت کرد، آیا از عملکرد مدافعان راضی هستید؟

- مدافعان ما کار سختی را مقابل پر‌سپولیس داشتند. آنها در دو بازی گذشته بهترین دفاع را انجام داده‌اند. در این بازی باید قبول کنیم که حریف فو‌تبا‌ل زهرداری را به نمایش گذاشت. در خط دفاع و دروازه عملکرد خوبی داشتیم. نقطه قوت هر دو تیم خط حمله‌شان بود و توانستند از غفلت مدافعان استفاده کنند. هر چند که توانستیم در این دیدار چهار گل را به ثمر برسانیم. در دیدار بارسلونا و سویا که با نتیجه‌ پنج بر چهار تمام شد بارسلونا چهار گل دریافت کرد. از خط دفاع هم راضی هستم.

* شما توانستید بار دیگر در قامت سرمربی برانکو ایوانکوویچ را شکست دهید. با این شکست شرایط پر‌سپولیس تا حدودی وخیم شده و عده ای از الان شروع به انتقاد از برانکو کرده‌اند.

- به‌ هر‌ حال برانکو امتحانش را در گذشته پس داده است. شرایط کار در تیم ‌ملی با فعالیت در باشگاه‌ها متفاوت است، باشگاهی مانند پر‌سپولیس حاشیه‌های مربوط به خودش را دارد. درست است که مسئولیت حضور در تیم ‌ملی به مراتب سنگین‌تر است اما آرامش و تمرکز بیشتری دارد. در باشگاه‌ها مربیان هر هفته‌ درگیر مسابقه هستند. باید انتظارات هو‌اد‌ا‌ران را برآورده کنند. باید از برانکو حمایت شود. من از این که به خاطر پیروزی مقابل تیم برانکو وضعیتش وخیم شده است خوشحال نیستم. باید به او فرصت دهند، چرا که بازیکنان جوان و خوبی در تیم دارد. هو‌اد‌ا‌ران، بازیکنان، پیشکسوتان و مدیران باشگاه تحمل داشته باشند.

* افرادی مانند برانکو ایوانکوویچ نسبت به قضاوت حسین زرگر برابر سپاهان اعتراض داشتند و عملکرد او را باعثشکست پر‌سپولیس دانستند.

- به‌ هر‌ حال من در مقامی نیستم که عملکرد داور را قضاوت کنم، اما اگر صحبتی هم مطرح می‌شود باید واقع بینانه باشد. البته نه از جانب برانکو. چهار گل به پر‌سپولیس زدیم که فکر نمی‌کنم هیچ کدامشان شبهه‌ای داشته باشند. در مقابل دو گل دریافت کردیم و می‌توانستیم چند گل دیگر هم به ثمر برسانیم. خوب نیست که با صحبت‌هایمان این بازی خوب را زیر سوال ببریم. امکان دارد کارشناسی از عملکرد داور رضایت داشته باشد و کارشناسی بر خلاف این موضوع صحبت کند. چیزی که مسلم است این که نتیجه‌ بازی ارتباط مستقیمی به عملکرد داور نداشت.

* دو بازیکن تیم سپاهان به نام‌های لوسیانو پریرا و لئوناردو پادوانی به دلیل عدم صدور ITC تاکنون از همراهی سپاهان محروم بوده اند، مشکل آنها تا چه حدی جدی است؟

- متاسفانه این مشکل برای تیم ما به وجود آمده است اما نمی‌دانیم مقصر آن چه کسی است و از کجا شروع شده است. در رابطه با این موضوع رسول خوروش بهتر می‌تواند صحبت کند. قطعا ناراحت هستم با این اتفاق از داشتن دو بازیکن خوب تیمم محروم شده‌ام. شک نکنید عدم حضور آنها به ضرر ماست و در حال پیگیری هستیم.

* شنیده می‌شود مهدی شریفی با پیشنهاد باشگاه اتریشی راپیدوین مواجه شده است، آیا او صحبتی با شما داشته و به او اجازه ترک باشگاه را می دهید؟

- مهدی روز گذشته(جمعه) این موضوع را با من مطرح کرد. باشگاه درباره او تصمیم می‌گیرد. شرایط در حال‌ حاضر برایمان فرق می‌کند چرا که ما پریرا را هم از دست داده‌ایم. باید این موضوع را بررسی کنیم هر چند که من خواهان پیشرفت بازیکنان جوان هستم و حضور آنها در خارج از کشور را برای خودم افتخار می دانم. فعلا نمی دانیم چه تصمیمی در قبال او بگیریم.

* در پایان درباره محرم نویدکیا هم صحبت کنید. آیا از او اطلاع دارید؟

- اطلاع جدیدی از او ندارم. منتظرم که با او ارتباط مستقیم داشته باشم.