حسین فرکی در نشست خبری پیش دیدار سپاهان و پرسپولیس گفت: پرسپولیس تیمی است که به همراه استقلال هواداران زیادی در همه جای ایران دارد و فرقی نمی کند که در تهران یا خارج از تهران بازی کند اما سپاهان هم در همه جای کشور هواداران خود را دارد که نتایج این تیم را دنبال می‌کنند. بنابراین این بازی از این حیثحائز اهمیت است که هواداران دو تیم مثل دوره‌های قبل مقابل هم قرار می‌گیرند.

وی افزود: همه حریفان برای ما قابل احترام هستند ضمن اینکه بازی مقابل پرسپولیس برای ما یکی از بازی‌های دشوار است که باید آن را با پیروزی پشت سر بگذاریم. بنابراین با حمایت هواداران خودمان و تلاش بازیکنان خوب سپاهان پس از کسب ۶ امتیاز در ابتدای فصل و شرایط خوبی که دنبال می‌کنیم، به دنبال سه امتیاز دیدار فردا نیز هستیم.

فرکی یادآور شد: با همه احترامی که برای پرسپولیس و دوست بسیار خوبم برانکو قائل هستم که افتخار همکاری با این مربی بزرگ را داشته‌ام باید مقابل این تیم قرار بگیرم که البته بابت مواجه شدن با برانکو خوشحالم.

مربی سابق تیم ملی گفت: پس از جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان برای دومین بار می‌توانم برانکو را از نزدیک زیارت کنم و به هر حال دیدار ایشان یاد و خاطرات گذشته را برای من زنده می‌کند. بنابراین برانکو به عنوان یک شهروند اصفهانی خوشامد می‌گویم.

وی در مورد اینکه فکر نمی‌کند بازی در مقابل تیم زخم‌خورده پرسپولیس تاحدودی دشوار باشد گفت: درست است. به دلایلی که گفتید بازی سختی در پیش داریم. آنها خوب نتیجه نگرفتند و انتظار از پرسپولیس بالاست. برای آنها این بازی اهمیت بالایی دارد اما اهمیت آن برای ما بالاتر است چون باید بازی‌‌های خانگی خودمان را در مقابل این تیم بزرگ با پیروزی پشت سر بگذاریم.

فرکی گفت: باید ببینیم فردا با توجه به شرایط دو تیم چه اتفاقی می‌افتد و کدام تیم می‌تواند از فرصت‌هایش بهترین استفاده را ببرد.