سرمربی تیم فوتبال ملوان گفت: اینگونه نیست که باشگاه ملوان پولی نداشته باشد بلکه این مسئله نیاز به زمان دارد.

حمید استیلی در خصوص حضورش در تیم فوتبال ملوان اظهار داشت: من سال گذشته با راه‌آهن لیگ را شروع کردم و توانستیم در مدت کوتاهی که در این تیم بودیم جوانان خوبی را به فوتبال معرفی کنیم البته من برنامه سه تا پنج ساله داشتم که به خاطر شرایطی که به وجود آمد محقق نشد چنین برنامه‌ای ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: روز گذشته با دنیامالی رئیس هیأت مدیره صحبت کوتاهی داشتیم و جلسه‌ای برگزار کردیم. من او را چندین سال است که می‌شناسم. دنیامالی در ورزش حضور دارد. با توجه به دوستی که از قبل با هم داشتیم پس از صحبت‌هایی در ملوان حاضر شدم و امروز هم به انزلی می‌روم تا کار خود را در آنجا آغاز کنم. ما زمانی نداریم و باید خیلی سریع با بازیکنان آشنا شوم البته یکسری از بازیکنان را می شناسم و برخی از ملوانی‌ها هم نسبت به من شناخت دارند. به هر حال باید از نزدیک تیم را ببینم و شرایط آن را بسنجم.

سرمربی ملوان در مورد اینکه امیر قلعه‌نویی به خاطر مسائل مالی تیم را رها کرده، گفت: ‌اینگونه نیست که باشگاه پول نداشته باشد. اصلا حرف از این نشده که پولی وجود نداشته باشد. برخی‌ها می‌گویند حمید استیلی چگونه بدون اینکه باشگاه پول داشته باشد به ملوان رفت اما باید بگویم که پول وجود دارد اما زمان می‌برد که شرایط مهیا شود. این قول هم داده شده که پول بازیکنان پرداخت شود و هر چه زودتر مشکلات حل شود اما نیاز به زمان دارند.

استیلی در خصوص هواداران ملوان و اینکه تیم را او نبسته، گفت: ‌ یکسری مشکلات وجود دارد از جمله اینکه از اول من نبودم و دوران آماده‌سازی هم نداشتیم. این مسائل حائز اهمیت است اما با وجود این من به بازیکنان و کادر مدیریتی اعتماد کردم. از همه مهمتر هواداران ملوان هستند که اگر پشت تیم باشند با بازیکنان خوب این تیم می‌توانیم نتایج خوبی کسب کنیم. خطه گیلان استعدادهای زیادی دارد و قول می‌دهم که فوتبال زیبایی به نمایش بگذارم. هر جایی که بودم فوتبال خوبی به نمایش گذاشتم حالا نتیجه‌گیری هم مهم است که سعی می‌کنیم با بازیکنان بتوانیم به این مهم دست یابیم.

وی در مورد اینکه آیا قرار است بازیکنی به تیم اضافه شود یا خیر، گفت: ‌ باید به باشگاه بروم و صحبتی داشته باشم تا ببینیم در چه پست‌هایی نیاز به بازیکن داریم. البته پیش از این صحبتی با قلعه‌نویی هم داشتم و یکسری مسائل بین ما رد و بدل شد. به هر حال باید ببینیم در کدام جناح ضعف داریم و باید آن را از بین ببریم. فوتبال زمان‌بر است و باید فرصت بدهیم تا تیم شرایط خوب خود را پیدا کند.

استیلی در مورد عدم حضور جواد زرینچه در ملوان گفت: من روز گذشته با زرینچه صحبت کردم و او موافقتش را برای حضور در ملوان اعلام کرد اما همان موقع هم گفت که فرزندش در آمریکا تحت عمل جراحی باید قرار بگیرد. شب گذشته او اعلام کرد که باید به آمریکا برود و دو سه ماه در آنجا بماند تا فرزندش شرایطش بهتر شود و عذرخواهی کرد. من هم به خاطر اینکه بحثفرزندش مطرح بود راضی شدم و ابراز امیدواری کردم که در آینده بتوانیم در خدمت او باشیم.

وی در مورد کادر فنی تیمش گفت: باید با یکسری مربیان ملوان صحبت کنیم و ببینیم شرایط چگونه است. من هاشم حسینی‌نسب را با خود به انزلی می‌برم و همچنین با پایان رأفت که در ملوان بازی کرده صحبت خواهیم کرد که ببینیم می‌توانیم در خدمت او باشیم یا خیر.