اردوی تیم ملی فوتبال کشورمان برای دو دیدار مقابل گوام و هند در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات از پنجم شهریورماه ۹۴ در تهران آغاز خواهد شد.

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان که اکنون در مرخصی به سر می‌برد، یک روز پیش از آغاز تمرینات به تهران خواهد آمد و در حال حاضر هم دستیارانش در ایران حضور دارند و بازی‌های لیگ را زیر نظر گرفته‌اند. قرار است بازی‌های لیگ تا هفته پنجم به خوبی رصد شود تا بازیکنان مدنظر کادرفنی در لیست نهایی قرار بگیرند.

به جز دیدار استقلال - نفت تهران که به دلیل دیدار آسیایی نفت به تاریخ ۲۰ شهریورماه موکول شده، سایر بازی‌های هفته پنجم، ۳ و ۴ شهریورماه برگزار می‌شود و لیست تیم ملی هم پس از بررسی آخرین دیدارها اعلام خواهد شد. پس از اعلام لیست نیز بازیکنان باید ۵ شهریورماه خود را به کادر فنی تیم ملی معرفی کنند.

با توجه به برگزاری دیدارهای لیگ‌های اروپایی بازیکنان لژیونر با کمی تأخیر در این اردو حضور پیدا خواهند کرد که برنامه حضور بازیکنان لژیونر به شرح زیر است:

سردار آزمون و سعید عزت‌اللهی از تیم روستوف روسیه - ۷ شهریورماه ۹۴

رضا قوچان‌نژاد از تیم چارلتون انگلیس - ۸ شهریورماه ۹۴

علیرضا جهانبخش از تیم AZ آلکمار هلند و علیرضا حقیقی از تیم روبین‌کازان روسیه - ۹ شهریورماه ۹۴

با توجه به اعلام نشدن برنامه دیدارهای لیگ ستارگان قطر، زمان دقیق حضور اشکان دژاگه، پژمان منتظری، آندرانیک تیموریان و مسعود شجاعی در اردوی تیم ملی مشخص نیست. کریم انصاری‌فرد هم که به آخرین اردوی تیم ملی دعوت نشده بود و هنوز وضعیتش برای حضور در تیم پانیونیوس یونان مشخص نیست، در صورت دعوت شدن دوباره به تیم ملی، زمانی برای حضورش در اردوی تیم ملی مشخص نشده است.

برنامه دیدارهای تیم‌های اروپایی بازیکنان ایرانی پیش از حضور در اردوی تیم ملی به شرح زیر است:

روستوف - آمکار، ۲۸ آگوست ۲۰۱۵(۶ شهریورماه) سردار آزمون و سعید عزت‌اللهی
وولورهمتون - چارلتون، ۲۹ آگوست ۲۰۱۵(۷ شهریورماه) رضا قوچان‌نژاد
AZ آلکمار - رودا، ۳۰ آگوست ۲۰۱۵،(۸ شهریورماه) علیرضا جهانبخش
موردویا - روبین‌کازان، ۳۰ آگوست ۲۰۱۵،(۸ شهریورماه) علیرضا حقیقی

برنامه دیدارهای تیم ملی هم هنگام برگزاری این اردو به شرح زیر است:

ایران - گوام، ۱۲ شهریورماه
هند - ایران، ۱۷ شهریورماه