محمد انصاری اظهار کرد: بازی برای پرسپولیس یکی از آرزوهای دوران فوتبالی هر بازیکنی بوده و اکنون این آرزوها برای من محقق شده است تمام تلاش خود را خواهم کرد در ترکیب اصلی سرخ پوشان قرار بگیرم و با نمایش خوب خود دفاع چپ پرسپولیس را بیمه کنم.

وی درباره نحوه حضورش در لیست تیم فوتبال پرسپولیس توضیح داد: زمانیکه در شهرداری تبریز بازی میکردم برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس با دیدن چند بازی من، درخواست کرد به جمع سرخ پوشان ملحق شوم.

وی از ابتدای فصل نقل و انتقالات من را در بین گزینه‌های خریدش قرار داده بود ولی به دلیل پارهای از مسائل مذاکراتم با مسئولان باشگاه پرسپولیس به روزهای آخر کشیده شد امیدوارم با درخشش در فصل جدید پاسخ اعتماد برانکو را بدهم.

انصاری در ادامه گفت: هدف من در پرسپولیس رفاقت و همدلی با سایر بازیکنان برای کسب قهرمانی است در عین این که قصد دارم با رقابت دوستانه جایی در ترکیب اصلی سرخ پوشان به دست آورم.

وی افزود: اگر فرصت بازی به من داده شود خود را به عنوان یکی از پدیده‌های لیگ پانزدهم مطرح خواهم کرد.

انصاری گفت: زیر نظر مربیان بزرگی همچون محمود یاوری، غلامحسین پیروانی، امیر قلعه‌نویی و خداداد عزیزی کار کرده‌ام و میأ‌انم برانکو مانند این مربیان در صورت شایستگی بازیکن به راحتی او را در ترکیب قرار می‌دهد.

مدافع جدید تیم فوتبال پرسپولیس در رابطه با سوابق بازیگری خود عنوان کرد: فوتبال خود را در جوانان و امید استقلال تهران شروع کردم ۲ فصل در تیم بزرگسالان استقلال بودم و پس از آن برای گذراندن خدمت سربازی به فجر سپاسی ملحق شدم در ۲۲ بازی لیگ برتر سیزدهم با پیراهن فجر یک گل به ثمر رساندم سال گذشته نیز در لیگ دسته اول پیراهن شهرداری تبریز را به تن کردم و در ۲۰بازی برای این تیم به میدان رفتم.

همچنین در تیم‌های ملی جوانان و امید ایران نیز ۱۴ بازی انجام داده‌ام.