علی کفاشیان در خصوص اینکه آیا مشکلات بین فدراسیون فوتبال با کارلوس کی‌روش حل شده است، گفت: با کی‌روش از اول هم مشکلی نداشتیم. او برای رسیدگی به امور شخصی و برخی برنامه‌ها به مرخصی رفته است و مطمئن باشید به محض اینکه نیاز باشد سرمربی تیم ملی به ایران بازخواهد گشت.

وی ادامه داد: ما هیچ مشکلی با کی‌روش نداشتیم اما عده‌ای این وسط به دنبال اختلاف‌افکنی و ایجاد شکاف بین ما هستند، با این حال با صراحت بیشتری می‌گویم که هیچ مشکل و اختلافی از اول هم بین ما و کی‌روش نبود.

کفاشیان با بیان اینکه این بحثرا یکسری به راه انداختند که هرگز نمی‌خواهند موفقیت تیم ملی را ببینند؛ تصریح کرد: کی‌روش هیچ مشکلی با ما ندارد و با قدرت به کارش در تیم ملی ادامه می‌دهد، ضمن اینکه من با وی مدام در ارتباط هستم و هیچ اختلاف و یا موردی بین ما وجود ندارد.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه چرا خصوصی‌سازی تیم‌های استقلال و پرسپولیس در نهایت سرنوشت موفقیت‌‌آمیزی نداشت، گفت: همین که این دو تیم این دفعه این شجاعت را به خرج دادند و حتی در مزایده هم شرکت کردند، به خودیِ خود بسیار خوب است، اما این وسط آسیب شناسی که باعثشد تا این اتفاق نیافتد بسیار مهم است

کفاشیان افزود: ‌ معتقدم باید این آسیب شناسی انجام شود تا مشخص شود که چرا دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نمی‌توانند در بورس شرکت کنند یا توسط بخش خصوصی، خریداری شوند که البته این موضوع هم بر می گردد به مسائل اقتصادی و پشتوانه‌های اقتصادی دو باشگاه و بدهی‌های زیادی که دارند.

وی گفت: در هر صورت این دو باشگاه بدهی‌های زیادی دارند که باید این بدهی‌ها صفر شود و از سوی دیگر باید مباحثمربوط به درآمدزایی آنها مشخص شود که در این صورت دیگر نیازی به واگذاری نیست و هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با هر هیأت مدیره و کادرفنی و بازیکنی می‌‌توانند بهترین درآمدزایی را داشته باشند.

کفاشیان در پایان گفت: ‌ البته در این بین در بحثثبات مدیریت نیز باید کمی حوصله کرد و به مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره وقت داد تا آنها هر روز تغییر پیدا نکنند و بتوانند برنامه‌های خود را عملی کنند.