رامین رضاییان گفت: در حال حاضر وضعیت تمرینات پرسپولیس خوب است و تعداد قابل قبولی از بازیکنان هم در تمرینات تیم حضور دارند. خوشحالم از اینکه بالاخره توانستم به پرسپولیس بیایم. از مربیانی همچون فرکی، منصوریان و… که مرا مدنظر خود قرار داده بودند که به تیم‌هایشان بروم تشکر می‌کنم، اما من به پرسپولیس آمدم تا به فوتبالم کمک شود و حضورم در پرسپولیس به هیچ وجه به خاطر پول نبوده است.

وی در خصوص اینکه پس از صدور رای کمیته استیناف علیه باشگاه راه‌آهن، مسائل و مشکلاتی برای این باشگاه به وجود آمده، اظهار داشت: همه مردم می‌دانند که راه‌آهن باشگاهی ریشه‌دار، قدیمی و بازیکن‌ساز است. همه بازیکنان این تیم فصل گذشته بدون اینکه پولی در کار باشد، تلاش کردند این تیم ریشه‌دار تهرانی را در لیگ برتر حفظ کنند و حتی خود من که جزو بالاترین قراردادها در باشگاه راه‌آهن بودم، فقط ۱۰ درصد از رقم قراردادم را گرفته‌ام.

رضاییان افزود: فکر می‌کنم رای کمیته استیناف کار قشنگی نبود، هرچند من در ریز جزئیات نیستم که آیا حق راه‌آهن بوده که به لیگ آزادگان سقوط کند یا نه، به هر حال آنچه مسلم است این است که سازمان لیگ ITC موتومبا را صادر کرده و در آن زمان مشکلی از این بابت وجود نداشته است. حیف است که تیمی مثل راه‌آهن به این شکل سقوط کرده و پیکان به جای آن به لیگ برتر بیاید.

مدافع پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود هنوز با باشگاه راه‌آهن قرارداد داری و به همین دلیل نمی‌توانستی قراردادت را با باشگاه پرسپولیس ثبت کنی، گفت: این موضوع صحت ندارد، من سال گذشته قبل از اینکه فصل شروع شود بخش عمده‌ای از رقم قراردادم را بخشیدم تا قراردادم یک ساله شود و در حال حاضر نیز قراردادم با باشگاه راه‌آهن به اتمام رسیده است. مشکلی که برای ثبت قراردادم وجود داشت، یک مسئله مالیاتی بود که حل شد و خوشحالم از اینکه توانستم با پرسپولیس قرارداد ببندم.