" خوان لاپورتا " رئیس سابق باشگاه بارسلونا که در بین هواداران این تیم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است رسما نامزد شدن خود را برای انتخابات ریاست این باشگاه اعلام کرد. " لاپورتا " از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ ریاست باشگاه آبی - اناری‌ها را برعهده داشت. او " پپ گواردیولا " را به عنوان سرمربی بارسلونا انتخاب کرد که این بهترین تصمیم دوران او بود، چرا که آبی - اناری‌ها با هدایت این مربی جوان جام‌های زیادی را به دست آوردند و به نوعی می توان گفت که " لاپورتا " احیاگر بارسلونا در هزاره جدید بوده است و به همین خاطر هم هست که در بین هواداران تیمش از محبوبیت زیادی برخوردار است.

رئیس سابق باشگاه بارسلونا گفت: بیش از هر وقت دیگری برای برعهده گرفتن ریاست باشگاه بارسلونا احساس آمادگی می‌کنم. من تجربه بسیار زیادی دارم البته باید اعتراف هم بکنم که اشتباهاتی نیز داشته ام. من به خوبی بارسلونا را می شناسم و اصول خاص خود را دارم. به ارزش‌های باشگاه بارسلونا پایبند هستم و نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرم تا این ارزش ها را رعایت بکنم. بارسلونا فراتر از یک باشگاه است. این باشگاه در مسیر " یوهان کرایف "، " لاماسیا "، " کاتالونیا " و " یونیسف " راه خواهد رفت.

او ادامه داد: با نهایت تلاش و توان خود از باشگاه بارسلونا دفاع خواهم کرد. هواداران بارسلونا در این چند سال اخیر حمایت گسترده و بی نظیری از من داشته‌اند. از همه شما از صمیم قلب تشکر می‌کنم. این یکی از اصلی ترین دلیل نامزد شدن من است. تنها می توانم این را بگویم که برای نامزد شدن و پیروزی دوباره به حمایت شما نیاز دارم.