اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال بعد از کش و قوس های فراوان سرانجام معرفی شدند. در حال حاضر از پنج عضو هیات مدیره، چهار عضو مشخص شده‌اند. این افراد شامل عباس کردنوری، شهاب جهانیان، مسعود معینی و مقداد نجف‌نژاد هستند.
در این نوشتار به صورت مختصر با سوابق ورزشی و اجرایی این اعضاء آشنا می‌شوید.
عباس کردنوری

کردنوری از کسانی بوده که بعد از انقلاب اسلامی مانع از انحلال باشگاه استقلال شده و با علی جباری و منصور پورحیدری باشگاه استقلال را حفظ کرده‌اند. او تا اواخر دهه شصت در سمت های مدیرعاملی، مدیر اجرایی و سرپرستی باشگاه استقلال حضور داشته است. وی از مدیران قدیمی ورزش ایران است و احتمالا وزارت ورزش بر حسب سوابق و خوش نامی او، تصمیم گرفته تا او را در هیات مدیره استقلال قرار دهد.

کردنوری سه سال پیش هم تا آستانه مدیرعاملی استقلال پیش رفت اما در نهایت این عنوان به علی فتح‌الله‌زاده خوئی رسید. وی در کمیته مشورتی استقلال هم حضور داشته است؛ کمیته‌ای که بنا داشت سرمربی استقلال را برای فصل بعد انتخاب کند اما به دلیل اعلام تغییر هیات مدیره استقلال به کارش ادامه نداد.

گفته می‌شود اگر وزارت ورزش فردی را به عنوان مدیرعامل استقلال به هیات مدیره جدید اضافه نکند، کردنوری بیشترین شانس را برای تصدی پست مدیرعاملی استقلال دارد.
شهاب جهانیان

او سابقه حضور در هیات مدیره باشگاه ملوان و گهر درود را دارد. وی فردی جوان است که به عنوان مشاور اجرایی محمود گودرزی هم کار کرده است. جهانیان احتمالا نماینده شخص وزیر ورزش در هیات مدیره استقلال است.
مقداد نجف نژاد

یکی از پر بحث‌ترین افراد حاضر در هیات مدیره استقلال شاید مقداد نجف‌نژاد باشد. او با وجود انتقادهای اخیر بازهم در هیات مدیره استقلال قرار گرفته است. وی حدود یک دهه است که در ترکیب مدیریتی استقلال حضور دارد و همزمان نماینده مجلس هم هست.

درباره او و سوابق ورزشی و مدیریتی‌اش بارها و بارها گفته و نوشته شده است. یادآوری حذف استقلال از آسیا به دلیل عدم ارسال به موقع اسامی در دوران مدیرعاملی‌اش شاید اوج اتفاقات تلخی باشد که هواداران استقلال از حضور او در این باشگاه همچنان به یاد دارند.
مسعود معینی

او نیز همانند نجف‌نژاد در ترکیب هیات مدیره قبلی استقلال نیز حضور داشت. معینی فردی دانشگاهی است و از پیشکسوتان استقلال به شمار می رود. شاید عملکرد او در هیات مدیره استقلال از نظر وزارتی ها مطلوب بوده که همچنان در هیات مدیره استقلال باقی است.
نفر پنجم!

وزارت ورزش هنوز نام پنجمین عضو هیات مدیره را اعلام نکرده است. این فرد می توانست سبک‌دست یا افشارزاده باشد اما ظاهرا حضور آنها در استقلال منتفی است. با این ترکیب قطعا وزارت ورزش تمایلی ندارد باشگاه را به سبک دست اجاره دهد یا او را در ترکیب هیات مدیره قرار دهد؛ چرا که سیاست مالی سرخابی‌ها متفاوت با فصل چهارهم تعریف شده است.

درباره افشارزاده نیز باید گفت که با توجه به سمت جدید او در وزارت ورزش، مشغله او به اندازه‌ای هست که به استقلال نرسد و به این ترتیب باید قید حضور او را نیز در استقلال زد. شاید یک پیشکسوت هم‌تراز با منصور پورحیدری بهترین گزینه برای پنجمین عضو هیات مدیره باشگاه استقلال باشد.
سکانس آخر

در اسامی خط خورده از هیات مدیره باشگاه استقلال، اسامی زیادی حضور دارند. پندار توفیقی، رضا نثاری، سید سعید افجه‌ای، رضا صادق پور و کامران صاحب پناه. این نام‌ها کسانی بودند که نتوانستند در هیات مدیره جدید استقلال حضور داشته باشند و حداقل برای یک سال از مدیریت استقلال دور خواهند بود.