نشریه اسپانیایی زبان الموندو در جدیدترین گزارش خود با عنوان " همه زنان در زندگی رییس فیفا " منتشر شد، جزییات تازه ای از روابط عاشقانه " سپ بلاتر "(Sepp Blatter)، رییس اسبق فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) را منتشر کرد که نشان می دهد، " سپ بلاتر " با همسر اسبق " کریستیانو رونالدو "(Cristiano Ronaldo)، برترین فوتبالیست جهان در سال ۲۰۱۴ میلادی و برخی از زنان ورزشکار اروپایی در زمان ریاست خود بر فیفا، در ارتباط بوده است. گزارش الموندو هم اکنون، میلیون ها بار توسط سایت های خبری جهان پوشش داده شد.

لحظاتی پس از انتشار جزییات رسوایی جنسی رئیس بزرگ ترین نهاد ورزشی جهان توسط این نشریه اسپانیایی، صدها سایت معتبر اینترنت، به بررسی و تحلیل خبر منتشر شده توسط الموندو پرداختند. بخش خبری یاهو، گزارش رسوایی جدید " سپ بلاتر " را به عنوان خبر اول روز شنبه خود منتشر کرد و از مخاطبان خود خواست به منبع این خبر جنجالی یعنی سایت الموندو مراجعه کنند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، " سپ بلاتر " ۷۹ ساله که اخیرا از ریاست فیفا استعفا داده است، با ایرینا شایک(Irina Shayk)، همسر اسبق " کریستیانو رونالدو "، ستاره پرتغالی رئال مادرید اسپانیا در ارتباط عاشقانه بوده است. سخنگوی " ایرینا شایک "، در واکنش به انتشار خبر رابطه ایشان با " سپ بلاتر " اعلام کرد که درباره این موضوع سخن نخواهد گفت. خانم " شایک "، پس از ۵ سال، رابطه خود با " رونالدو " را قطع و با هنرپیشه آمریکایی " بردلی کوپر "(Bradley Cooper) ازدواج کرد.

نشریه مشهور morror نیز با تیتر رسوایی فیفا: روابط عاشقانه " سپ بلاتر " با زنان ورزشکار، به بررسی ابعاد دیگری از این پرونده جنجالی در دنیای فوتبال پرداخت و نوشت: " ایلونا "(Ilona) تنیسور لهستانی الاصل، از دوستان نزدیک دختر " سپ بلاتر " می باشد که با وی از سال ۱۹۹۵ تا پیش از جام جهانی ۲۰۰۲ کره جنونی در ارتباط بوده است. این پرتال مدعی شد که " سپ بلاتر " حتی از پس ازدواج کوتاهش در سال ۲۰۰۲ میلادی با " گرازیلا بیانکا "(Graziella Bianca) که مربی آموزش دلفین و از دیگر دوستان نزدیک خانوادگی اش به شمار می رفت، دوباره با " ایلونا " در ارتباط بوده است.

رابطه " بلاتر " و " شایک " زمانی ابعاد تازه ای به خود گرفت که هر دو با " پرنس چارلز "، ولیعهد بریتانیا در ارتباط بوده و هستند. " پرنس چارلز " و " بلاتر " و " شایک "، روابط گسترده ای دارند و بارها در مهمانی های ایشان شرکت کرده اند. " شایک "، قبلا در صفحه اینستاگرام خود، از ارتباط با خانواده سلطنتی بریتانیا که به واسطه ملاقات ۲۶ ماه می سال جاری میلادی در مراسمی در کاخ باکینگهام بود، ابراز خرسندی کرده بود:

" شایک " قبلا عکس دیدارش با " پرنس چارلز " را به عنوان دیداری باشکوه بر روی صفحه اینستاگرامش منتشر کرد. این در حالی است که " پرنس چارلز "، در پستی بر روی توییتر خود، چند روز پیش از تماس تلفنی خود با " بلاتر " خبر داد که گفته بود قصد کناره گیری از ریاست فیفا را دارد. این موارد دلیلی بر رابطه " شایک " و " بلاتر " با " پرنس چارلز " می باشد که می تواند منعکس کننده بخشی از رابطه پنهان رییس فیفا با این مدل بلوک شرق باشد.

میرور به طور اختصاصی با یکی از سخنگویان خانم " شایک " گفتگو کرده است و وی، شایعات منتشر شده درباره رابطه " بلاتر " و " شایک " را به کل بی اساس و نادرست می داند.

پرتال خبری مشهور استرالیا نیز با انتشار خبر جنجالی الموندو نوشت: نشریه الموند همواره بیشترین شایعات را علیه " سپ بلاتر " رییس متسعفی فیفا منتشر می کند و نباید با آن اهمیت داد. پرتال news. com. au گزارش داد که " بلاتر " توسط دستگاه قضایی آمریکا بخاطر اتهامات مربوط به سو استفاده از قدرت در عرصه بازاریابی در برگزاری جام های جهانی دو دهه اخیر، تحت بررسی می باشد.

قابل ذکر است، " کریستیانو رونالدو "، ستاره معروف رئال مادرید، اخیرا از خانم " شایک " جدا شد و برخی از کارشناسان، افت کیفیت فوتبال " رونالدو " در فصل قبلی لالیگا اسپانیا را بی ارتباط به این جدایی نمی دانند. علت این جدایی توسط هیچ یک از طرفین اعلام نشد اما خبرهای مربوط به رابطه " بلاتر " و " شایک "، حتی اگر در سطح شایعه هم باشد، می تواند پرونده جدید و جنجالی اتهامات اقتصادی و اخلاقی مختلف و پشت پرده فیفا را بار دیگر به سرتیتر خبرگزاری های جهان تبدیل کند. خبر جنجالی رسوایی " بلاتر "، بیش از ۲ میلیون بار در فضای مجازی با تحلیل ها و گزارشات مختلف رسانه های خبری ظرف ۲۴ ساعته گذشته مواجه شد که در نوع خود، جالب توجه است.