ملی پوشان فوتبال ایران که سه شنبه ساعت ۱۱ تهران را به مقصد تاشکند ترک می‌کنند در مجموعه پاس قوامین تمرینات خود را دنبال کردند تا پیش از سفر به ازبکستان تنها یک تمرین دیگر در تهران برگزار کنند.

در حالی بازیکنان تیم ملی از ساعت ۱۸ در محل تمرین حاضر شده بودند که ۲۰ دقیقه ابتدایی تمرین تیم ملی تحت الشعاع مشکل مالیاتی سید جلال حسینی و مشکل سربازی سروش رفیعی قرار گرفته بود.

کی‌روش از ابتدای تمرین تا ۲۰ دقیقه پس از آن با این دو بازیکن به گفت‌وگو پرداخت و گویا همچنان مشکل این دو بازیکن پابرجاست. هرچند به نظر می‌رسد سید جلال حسینی برای همراهی تیم ملی در سفر به ازبکستان مشکلی نداشته باشد.

پس از صحبت‌های کی‌روش با رفیعی و حسینی ملی‌پوشان زیر نظر دکتر دیگو و اوسیانو کروز در محوطه ۱۸ قدم زمین جمع شدند و با انجام حرکات سرعتی، بازی با توپ و ضربات سر در حالی که توپ را با دست به یکدیگر پاس می‌دادند تمرینات خود را دنبال کردند.

آن‌ها پس از این تمرین مجددا به نیمه زمین آمدند و ابتدا با وجود ۶ دروازه به فوتبال پرداختند. دو دروازه بزرگ و ۴ دروازه کوچک در این نیمه زمین قرار گرفته بود که هر تیم مجبور به حفاظت از یک دروازه بزرگ و یک دروازه کوچک بود. درون دروازه بزرگ دروازه‌بان‌ها قرار گرفته بودند و در هر تیم دو نفر از دروازه‌های کوچک محافظت می‌کردند تا توپ به درون گل نرود.

در این تیم و در حالی که بازیکنان به دو گروه قرمز و سفید تقسیم شده بودند سروش رفیعی که گویا برای حضور در تیم ملی در دیدار مقابل ازبکستان و ترکمنستان با مشکل مواجه خواهد بود با کاور غیرمشابه آبی که او را از سایر بازیکنان متمایز می‌کرد در اختیار دو تیم قرار داشت و تمرینات خود را دنبال کرد.

پس از آن هر یک از دو گروه سفید و قرمز از یکدیگر جدا شدند. هر گروه بر روی یکی از دروازه‌ها ضربه کرنر ارسال می‌کردند. ضربات کرنر به گونه‌ای روی دروازه ارسال می‌شد که دو بازیکن از خط شش قدم به بیرون محوطه جریمه می‌آمدند و دو بازیکن به سمت دروازه حمله می‌کردند. این تمرین درست شبیه صحنه‌هایی بود که تیم ملی در جام ملت‌های آسیا از طریق آن به گل رسیده بود.

منصور ابراهیم‌زاده در اواسط تمرین با دسته گل به جمع ملی‌پوشان اضافه شد و روی نیمکت ذخیره‌ها نشست. حضور او در تمرین تیم ملی در حالی صورت گرفته بود که چند هفته قبل این مربی ایرانی گفته بود " مربیان وطنی که در تهران قرار ندارند برای دیدن تمرین تیم ملی با مشکل مواجه هستند ". پس از آن نیز کی‌روش گفته بود اگر مربیان ایرانی می‌خواهند به سر تمرین بیایند و جایی برای اسکان ندارند می‌توانند به خانه او بروند. حضور ابراهیم زاده با دسته گل در تمرین امروز در شرایطی صورت گرفت که به نظر می رسد این اقدام به منظور رفع کدورت‌ها انجام گرفته است. مهدی تاج و حبیب کاشانی نیز در این تمرین حاضر بودند.

تمرین بازیکنان تیم ملی ساعت ۱۹:۲۰ به پایان رسید و پس از آن بازیکنان با سرد کردن تمرین خود را به اتمام رساندند. پس از پایان تمرین بازیکنانی چون تیموریان، شجاعی، رضاییان، حاج‌صفی و پورعلی‌گنجی در زمین ماندند تا تمرین ضربه ایستگاهی را با حضور اخباری در دروازه انجام دهند.