" ژوزه مورینیو " از مربیانی است که نتیجه گرفتن برای او در فوتبال مهم‌تر از هر چیزی است. او به دنبال فوتبال زیبا نیست و تنها چیزی که برایش اهمیت دارد، پیروز شدن و کسب سه امتیاز است و این باعثشده تا بسیاری به انتقاد از سبک بازی تیم‌های او بپردازند.

سرمربی پرتغالی چلسی در گفت‌وگویی که با روزنامه ساندی‌تایمز انگلیس داشت، اظهارنظری جالب و جنجالی را درباره مربیانی که به دنبال فوتبال زیبا هستند بر زبان آورد. او مربیانی را که فوتبال زیبا را به پیروزی ترجیح می‌دهند، احمق دانست!

او گفت: مردم درباره نسل جدیدی از مربیان سخن به میان می‌آورند. این نسل جدید چه کسانی هستند؟ بر این باورم که از قدیم تاکنون یک نسل شایسته وجود داشتن است و آن هم مربیانی هستند که پیروز می‌شوند. مربیانی که گاهی پیروز می‌شوند و گاهی بازنده شرایط دیگری دارند.

سرمربی سابق رئال مادرید ادامه داد: برای من پیروزی مهم‌تر از هر چیزی است. مالکیت توپ به چه درد من می‌خورد؟ از نظر من چلسی بعد از بردی که برابر منچستریونایتد به دست آورد، قهرمانی خود را در فصل قبل رقابت‌های لیگ جزیره نهایی کرد. این در حالی بود که در آن دیدار منچستریونایتد مالکیت توپ بیشتری نسبت به ما داشت و بازی بهتری را هم به نمایش گذاشت اما این بازی خوب چه فایده ای داشت؟ آیا این چلسی نبود که پیروز بازی شد؟

سرمربی ۵۲ ساله چلسی ادامه داد: برای من همواره نتیجه مهم‌تر از هر چیزی بوده است. بعضی از مربیان هستند که افکار خاص خود را دارند. آنها فوتبال زیبا را در دستور کار خود قرار می‌دهند. می‌خواهند حملات خود را از همان خط دفاعی شروع کنند و به دنبال مالکیت توپ هستند. چنین مربیانی به ضدحمله علاقه‌ای ندارند و این یعنی حماقت. وقتی یک تیم به دنبال ضدحمله نیست یعنی مربی احمقی دارد. ضدحمله جزئی از فوتبال است. ضدحمله نیروی بالقوه‌ای است که وقتی حریف شما خسته باشد آن را به کار می‌بری. این بهترین فرصت برای گلزنی است.

سرمربی چلسی در پایان سخنان خود گفت: مردم توهماتی در ذهن دارند که روی افکار عمومی تاثیر گذاشته است. با این حال فوتبال هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند. فوتبال یعنی پیروزی.